20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjePrzebudowa ulicy Ogrodowej. W mieście tworzą się korki

Przebudowa ulicy Ogrodowej. W mieście tworzą się korki

W związku z przebudową ulicy Ogrodowej w Koronowie w mieście tworzą się spore korki. Inwestycja ma zostać zakończona za siedem miesięcy

Dzisiaj (29 kwietnia) w południe korek ciągnął się od poczty przy ul. Dworcowej do ogródków działkowych „Jarzębinka” przy ul. Pomianowskiego. Korkują się także przyległe ulice jak W.Witosa. Ponadto na ul. Dworcowej łatane są dziury.

Prace związane z przebudową ul. Ogrodowej obejmują przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, wykonanie nowej jezdni wraz z chodnikami oraz wjazdami do posesji. Chodniki i wjazdy zostaną wykonane z kostki betonowej, a jezdnia z nawierzchni asfaltowej. Wartość zadania to 6 mln 150 tys. zł. Warto podkreślić, że gminie udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 5 mln 500 tys. zł. Prace mają zakończyć się za siedem miesięcy.

Oprócz tego gmina planuje także przebudowę płyty rynku w Koronowie oraz gruntowne remonty ulic: Sienkiewicza, Tucholska, Bukowa.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie