17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaInwestycjeMieszkaniec zgłosił sprawę bruku do konserwatora zabytków. Czy wstrzyma to inwestycję?

Mieszkaniec zgłosił sprawę bruku do konserwatora zabytków. Czy wstrzyma to inwestycję?

W ostatnim czasie Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie w jednym z wpisów poinformowała, że sprawa odkrytego bruku na ul. Ogrodowej w Koronowie zgłoszona została do konserwatora zabytków. Mieszkańcy obawiają się, że może to wstrzymać prace w tym miejscu

W zamieszczonym wpisie czytamy:

„Ulica Ogrodowa w przebudowie. Dobrze zachowany bruk, równiejszy od dotychczasowego asfaltu. Gdyby go pozostawić, przyczyniłby się do lepszego wchłaniania wody deszczowej i ograniczenia prędkości samochodów. Niestety nikt o tak błahych sprawach nie pomyślał”.

Oprócz tego Komisja poinformowała, że po ich zgłoszeniu do konserwatora zabytków okazało się że tej inwestycji nikt urzędowi ochrony zabytków nie zgłaszał i Konserwator w trybie pilnym jeszcze tego samego dnia podjął interwencję ochrony bruku.

Mieszkańcy zaczęli obawiać się, że zgłoszenie wstrzyma prace w tym miejscu. – Zgłoszenie otrzymaliśmy nie od Komisji tylko od osoby prywatnej – wyjaśnia nam w rozmowie konserwator zabytków. – Sprawa ta była konsultowana z Urzędem Miejskim w Koronowie. Bruk znajduje się tylko na małych fragmentach. Jako, że jest to przebudowa drogi nie ma możliwości zachowania bruku. Jest to po prostu nierealne. Ponadto droga nie jest wpisana do rejestru zabytków. Co prawda znajduje się w strefie ochronnej, ale nie jest zabytkiem. W tym momencie mogę powiedzieć, że nie planujemy wstrzymania prac. Nie wpłynie to w żaden sposób na postęp prac. Planujemy wykonać dokumentację fotograficzną bruku. Więcej będę mogła powiedzieć w przyszłym tygodniu kiedy to odbędzie się wizja lokalna – dodaje konserwator.

fot. Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie