7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeŚwietlica wiejska w Gościeradzu ma przejść remont. Gmina rozstrzygnęła przetarg

Świetlica wiejska w Gościeradzu ma przejść remont. Gmina rozstrzygnęła przetarg

859 tys. zł – taka jest najniższa oferta za przebudowę świetlicy wiejskiej w Gościeradzu. Obiekt ma przejść całkowitą metamorfozę

To z pewnością dobre wieści dla mieszkańców Gościeradza. Gmina przygotowuje się do zadania o nazwie „Przebudowa i adaptacja ze zmianą sposobu użytkowania budynku remizy strażackiej na świetlicę wiejską w Gościeradzu”.

Obiekt ma zostać gruntowanie przebudowany i poddany termomodernizacji. Na dachu mają pojawić się panele fotowoltaiczne, a teren dookoła zostanie zagospodarowany.

Warto podkreślić, że na ten cel pozyskano pół miliona złotych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jakiś czas temu gmina ogłosiła przetarg. Planowano przeznaczyć na to zadanie 867 tys. zł. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Najwięcej za wykonanie prac chciała firma „Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego AGNES” – 1 mln 476 tys. zł. Najmniej, bo 859 tys. zł Kor-Pol Invest z Bydgoszczy. I to właśnie firma z Bydgoszczy wygrała postępowanie przetargowe. Według dokumentacji termin relaizacji przedmiotu zamówienia wynosi osiem miesięcy od dnia podpisania umowy z uzyskaniem decyzji na użytkowanie. Z informacji dostępnych na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo umowa nie została jeszcze podpisana.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie