16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeNie będzie konsultacji z mieszkańcami w sprawie przebudowy rynku. Jak tłumaczy to...

Nie będzie konsultacji z mieszkańcami w sprawie przebudowy rynku. Jak tłumaczy to burmistrz?

Urząd Miejski w Koronowie szykuje się do bardzo ważnej i dużej inwestycji, a mianowicie rewitalizacji płyty rynku. Nie odbędą się jednak – wcześniej zapowiadane – konsultacje społeczne

Jak przekazał nam w sierpniu ubiegłego roku zastępca burmistrza Sławomir Marszelski projekt zakłada rewitalizację głównej płyty rynku – zaprojektowano nowe ławki z koszami na śmieci, zieleń oraz fontannę multimedialną.

Rynek zostanie wykonany jeszcze w tym roku?

Radni w budżecie na ten cel zabezpieczyli kwotę 3 mln zł. – Rynek jest to wizytówka naszego miasta i gminy, a przez wiele dekad nic się nie robiło w tej kwestii – mówił na grudniowej sesji radny Henryk Borowicz. Jak zaznaczył z kolei burmistrz Patryk Mikołajewski sprawa konsultowana była z Towarzystwem Miłośników Ziemi Koronowskiej. Oglądane były archiwalne zdjęcia. Ponadto według przyjętego w 2018 roku planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego rewitalizację rynku zakładano utrzymanie 20 proc. zieleni. W obecnym projekcie mowa jest o utrzymaniu 30 proc. – Nowoczesne samorządy stawiają na zieleń i jak największą dostępność dla mieszkańców – twierdzi Patryk Mikołajewski. – Fontanna zaakceptowana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków to jest fontanna montowana w gruncie. Ja z projektantem wzorowałem się na fontannie, która znajduje się przy Collegium Maximum w Toruniu, a teraz od niedawna na fontannie, która znajduje się przy Filharmonii Pomorskiej. Jeżeli ruszymy z przetargiem na początku roku, to jesteśmy w stanie do końca roku tę inwestycję wykonać – przekonywał burmistrz.

Będą jakieś konsultacje”

W listopadzie burmistrz Koronowa przeprowadził również czat wideo z mieszkańcami. Ci dopytywali czy przewidziane są konsultacje z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji rynku. – W swoim czasie myślę, że będą jakieś konsultacje – zapewnił Patryk Mikołajewski.

Projekt jest już gotowy

O sprawę konsultacji upomniał się na ostatniej sesji radny Piotr Mitera. Złożył on wniosek, aby przedłożyć projekt rewitalizacji rynku w Koronowie do konsultacji społecznych. – My projekt mamy już gotowy, jest pozwolenie na budowę, pracują panie w zamówieniach publicznych, projekt konsultowany był z Towarzystwem Miłośników Ziemi Koronowskiej, był również konsultowany z pracownikami domu kultury m.in. wówczas z panem radnym i nie widzę takiej potrzeby – przekazał na sesji burmistrz Patryk Mikołajewski.

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 Komentarzy
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan Rycerz
Gość
Jan Rycerz
3 lutego 2022 09:27

Głupota/bezczelność/ignorancja – niepotrzebne skreślić (chyba że i jedno, i drugie, i trzecie).

Niemiec
Gość
Niemiec
19 lutego 2022 09:56

No szkoda że zwykły mieszkaniec nie ma wpływu na wygląd własnego otoczenia które jeszcze za jego pieniądze chce się zmienić ?. To ok smutne dlatego postanowiłem pomóc niektórym zamieszkującym te tereny mKoronowa widząc inny projekt dotyczący tego miasta i okolic gdzie nanosi się zbrodnie nazistowskich Niemiec i Sowietów od sierpa i młota podjąć datę od 1939 roku do – i tu uwaga 1989 roku . Te nazistowskie zbrodnie Niemieckich wojsk są powszechnie znane podaje je IPN. I ja jako obywatel Niemiec po 1945 roku nie mam z tym problemu potępiam tamten okres w historii Niemiec i nazizmu do 1945 roku.… Czytaj dalej »

Nic dziwnego
Gość
Nic dziwnego
19 lutego 2022 14:33
Odpowiedz  Niemiec

W Koronowie mamy historie dopiero od trzech lat wykładowca były kowal

bacaglaca
Gość
bacaglaca
19 lutego 2022 16:14
Odpowiedz  Niemiec

trzymam kciuki nie wolno historii przekłamywać.

bacaglaca
Gość
bacaglaca
18 lutego 2022 15:16

No proszę nie mamy nic do powiedzenia odnośnie naszego rynku.Mamy jednak coś do powiedzenia w czasie wyborów na burmistrza.

Skrzynka pocztowa
Gość
Skrzynka pocztowa
19 lutego 2022 18:05

Ruskie go prawnie zajadą może już chatę sprzedać w Kruszwicy czy Inowrocławiu ten tam od wszystkiego dziennikarz- leje :).

Niemiec
Gość
Niemiec
19 lutego 2022 18:56

Pragnę Państwa powiadomić że przygotowałem w trzech językach tekst który pomoże nanieść dalsze punkty tych mordów po roku 1945 w Koronowie mam nadziej że pomogłem tym którzy sami twierdzą ze jeszcze wiele brakuje a oto krótki zwięzły tekst pozdrawiam. Szanowny Panie Ambasadorze drodzy Państwo wszedłem na stronę w Polsce miejscowość Koronowo i przecierałem oczy co ten człowiek wypisuje na temat Rosjan i ich mordów na terytorium dawnej Polski ludowej wskazując datę do roku 1989 ?. Przesyłam pełny tekst . Przekazuje Ambasadzie Federacji Rosyjskiej dane właściciela strony oraz moje jako świadka . Tłumaczenie Sehr geehrter Herr Botschafter, meine Damen und Herren,… Czytaj dalej »

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

7
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x