17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaInwestycjeProblemy z przetargami w gminie Koronowo. Firmy żądają więcej pieniędzy

Problemy z przetargami w gminie Koronowo. Firmy żądają więcej pieniędzy

Prze władzami gminy Koronowo poważne decyzje. W ostatnio ogłoszonych przetargach oferty firm znacznie przewyższają kwoty, które planowała przeznaczyć gmina

Tak jest chociażby w przypadku drugiego etapu zagospodarowania plaży w Pieczyskach. Dzisiaj otwarto koperty. Wpłynęła jedna oferta, która opiewa na kwotę 726 tys. zł. Gmina chciała przeznaczyć na ten cel 500 tys. zł.

Podobnie ma się sprawa z budową boiska sportowego wraz z zapleczem sanitarnym przy Zespole Szkół we Wtelnie. Na sfinansowanie zamówienia gmina przeznaczyła 918 tys. zł. Wpłynęło sześć ofert. Są to: Torakol z Radziejowa (1 mln 486 tys. zł), Solid-Stet ze Szczecina (1 mln 444 tys. zł), Konsorcjum firm RSsport i Adamex z Warszawy (1 mln 353 tys. zł), Bogmar z Ostromecka (1 mln 389 tys. zł), Ada-Light z Gostynina (1 mln 491 tys. zł) oraz Activia z Łodzi (1 mln 906 tys. zł). Najniższa zatem oferta konsorcjum firm z Warszawy jest o 435 tys. zł wyższa niż planowała to gmina.

Ponadto cały czas nie rozstrzygnięty zostaje przetarg na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Koronowie. Gmina planowała przeznaczyć na to zadanie 180 tys. zł. Wpłynęło sześć ofert i wszystkie tę sumę przekraczają. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 258 tys. zł, zaś najwyższa na 523 tys. zł.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie