13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościCzy w Tryszczynie postawiony zostanie fotoradar? Jest taka inicjatywa

Czy w Tryszczynie postawiony zostanie fotoradar? Jest taka inicjatywa

W ostatnim czasie przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyna Szulta-Romaniuk złożyła interpelację do burmistrza Koronowa w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców Tryszczyna

Katarzyna Szulta-Romaniuk wnioskowała o wyegzekwowanie od GDDKiA umieszczenia fotoradarów przy wjeździe do Tryszczyna z obu kierunków drogi krajowej numer 25. – Pomimo zwiększonych obostrzeń wynikających z nowelizacji prawa o ruchu drogowym jako mieszkańcy nie czujemy się bezpieczni na chodnikach przy DK 25 w Tryszczynie – argumentuje przewodnicząca. Jak podaje w ostatnim czasie doszło tam do kolejnych groźnych zdarzeń. Takie incydenty zdarzają się regularnie, a o tragedię nie trudno. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie zaproponowała również, aby powrócić do rozmów z GDDKiA w sprawie utworzenia obwodnicy Tryszczyna. – Zwiększona ilość pojazdów osobowych i ciężarowych przemieszczająca się przez Tryszczyn do trasy szybkiego ruchu S5 w pełni to uzasadnia – twierdzi przewodnicząca rady.

Interpelacja została złożona 25 lutego. Ze strony Urzędu Miejskiego w Koronowie do dzisiaj na Biuletynie Informacji Publicznej odwiedź nie została opublikowana. Postanowiliśmy zatem bezpośrednio zapytać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o plany związane z tym miejscem. Jak przekazali nam drogowcy fotoradary leżą w kompetencji Inspekcji Transportu Drogowego. – Oddział nie planuje zmian w rejonie Tryszczyna – mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. – Nie mniej w przygotowaniu jest zadanie polegające na doświetleniu przejść dla pieszych na DK25 na odc. Orzełek – Gościeradz. 15 lutego br. otworzyliśmy oferty w przetargu na nadzór i dokumentację. Bierze w nim udział czterech oferentów a budżet to 285 tys. zł. Trwa analiza ofert. Po wyłonieniu wykonawcy pod koniec br. planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację zadania – dodaje Drob.

Fot. ilustracyjne / Inspekcja Transportu Drogowego

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie