-1.1 C
Świecie
niedziela 3 grudnia 2023
Strona głównaInwestycjePlac zabaw w starej części miasta? Burmistrz przekazał informacje

Plac zabaw w starej części miasta? Burmistrz przekazał informacje

O tym, że dzieci ze starej części miasta nie mają swojego placu zabaw mówi się od dawna. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przekazał dobre informacje

Jak zaznacza włodarz jest to spełnienie jednej z obietnic programu wyborczego. – Za zgodą Radnych Rady Miejskiej z radością informuje, że przystępujemy do realizacji placu zabaw przy ulicy Bydgoskiej/Wodnej – poinformował Patryk Mikołajewski. – Właściwie to będzie coś więcej niż plac zabaw…to ma być centrum wypoczynku na terenie Starego Miasta! Myślę, że zgodzimy się wszyscy, że nasz rynek i jego okolice potrzebują miejsca gdzie będzie można się spotkać, pobawić, odpocząć, porozmawiać. Właśnie takie miejsce chcemy stworzyć. W tym celu Gmina prowadzi działania już od kilku lat. Skoncentrowaliśmy się na dwóch nieruchomościach położonych przy zasypanym kanale Brdy. Jedna stanowi już własność Gminy Koronowo, co do drugiej toczy się proces komunalizacji. Jednak za zgodą Pana Starosty Wojciecha Porzycha, możemy dysponować gruntem do celów budowanych – dodaje burmistrz.

Patryk Mikołajewski przekazał, że w planie jest plac zabaw, siłownia, ławeczki, alejki i tężnia, która jego zdaniem idealnie wkomponuje się w to miejsce. Burmistrz liczy także na sugestie mieszkańców w tym zakresie. Jaki jest planowany termin realizacji zadania? Najpierw trzeba przygotować projekt. Później po otrzymaniu stosownych pozwoleń gmina będzie mogła przystąpić do realizacji. Burmistrz wyraził nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, a radni wyrażą zgodę to inwestycja mogłaby zostać zrealizowana w przyszłym roku.

Plac zabaw miałby powstać na tzw. młynówce, czyli zasypanym korycie Brdy pomiędzy ulicami Wodną i Bydgoską, według załączonej mapy podglądowej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x