18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościWiesława Puchrowicz przeszła na emeryturę. Była od 1983 roku związana ze Szkołą...

Wiesława Puchrowicz przeszła na emeryturę. Była od 1983 roku związana ze Szkołą Podstawową w Buszkowie

Wiesława Puchrowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Buszkowie przeszła na emeryturę. Z tej okazji podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, odbyło się uroczyste podziękowanie

Głos podczas sesji zabrała Ewa Chytła – dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Edukacji w Koronowie. – Zakończenie pracy zawodowej jest bez wątpienia ważnym wydarzaniem w życiu każdego człowieka – mówiła Ewa Chytła. – Pamięcią ogarniamy minione lata, dokonujemy podsumowań. To taka chwila, która zmusza do głębokich refleksji. Dzisiaj na zasłużoną emeryturę przechodzi pani Wiesława Puchrowicz. Swoją pracę zawodową rozpoczęła 1 września 1983 roku w Szkole Podstawowej w Buszkowie na stanowisku nauczyciela nauczania początkowego. Pani Wiesława Puchrowicz jest nauczycielem dyplomowanym, ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku – wydział pedagogiczny w zakresie nauczania początkowego, podyplomowe studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w zakresie pedagogiki korekcyjno-kompensacyjnej. Ponadto na bieżąco podnosiła swoje kwalifikacje w celu podnoszenia jakości pracy szkoły. Od 1 września 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku pełniła obowiązki dyrektora szkoły w Buszkowie, a od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2021 roku w wyniku konkursu objęła funkcję dyrektora szkoły. Pani dyrektor wzorowo planowała i organizowała pracę pedagogiczną, diagnozowała środowisko uczniowskie. Dbała o dydaktyczny i wychowawczy poziom szkoły. Panią dyrektor cechuje wysoka kultura osobista , była rzetelnym i kompetentnym dyrektorem, bardzo dobrym nauczycielem i wychowawcą. Pragniemy dzisiaj podziękować pani za wszystkie lata pracy na rzecz środowiska oraz gminy – dodała na zakończenie dyrektor MGZE w Koronowie.

Pani Wiesławie Puchrowicz zostały wręczone kwiaty oraz podziękowania. W imieniu burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego specjalne podziękowania odczytał jego zastępca Sławomir Marszelski. Wyraził on m.in. uznanie za wieloletnią pracę, zaangażowanie i dyspozycyjność. W imieniu radnych podziękowania odczytała przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyna Szulta-Romaniuk.

Od 1 lipca 2021 r. pełniącym obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Buszkowie jest Magdalena Skoczek.

Fot. Wiesława Puchrowicz wraz z pracownikami Szkoły Podstawowej w Buszkowie podczas akcji Gaszyn Challenge

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x