3.8 C
Świecie
czwartek 29 lutego 2024
Strona głównaAktualnościPiknik charytatywny dla Szymka Skotnickiego. Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” zaprasza do Pieczysk

Piknik charytatywny dla Szymka Skotnickiego. Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” zaprasza do Pieczysk

21 sierpnia na plaży w Pieczyskach w godzinach 14:00-18:00 przeprowadzony zostanie Piknik charytatywny dla Szymka Skotnickiego

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. zumbę, motocykle, animacje dla dzieci (Wesolandia, alpaki, żywe maskotki), loterie, domowe wypieki i kiermasz różności. Oprawę muzyczną zapewni DJ Maciej Nowicki.

Szymek urodził się jako wcześniak, w 29 tygodniu ciąży, z przepukliną oponowo-rdzeniową. – Narodzinom Szymka towarzyszyła ogromna radość, ale też strach i niepewność – opowiadają jego rodzice. – Nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Od samego początku słyszeliśmy diagnozy, na dźwięk których w naszych głowach roiło się od pytań bez odpowiedzi. Byliśmy przerażeni. Jak wygląda życie z chorym dzieckiem? Jak sobie poradzimy? Jakie życie czeka Szymka? Nasz synek urodził się z rozszczepem kręgosłupa lędźwiowego. Boryka się zarówno z problemami wcześniaczymi, jak i innymi wadami, m.in. zespołem Arnolda-Chiariego, neurogennym pęcherzem, niedokrwistością wcześniaczą, zakrzepem żyły nerkowej, zespołem wrodzonych wad rozwojowych dot. głównie wyglądu twarzy, wzrostem III komory w główce. Stwierdzono również obniżone napięcie mięśniowe oraz osłabione odruchy skokowe – dodają rodzice.

Od samych narodzin Szymka trwa jego intensywna rehabilitacja: ruchowa, neurologopedyczna oraz wzroku. Zajęcia obywają się codziennie, powinny nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Niestety dla rodziców jest to za duży wydatek finansowy. Na ten moment rehabilitacja to najlepszy sposób, aby pomóc dziecku. Dzięki rehabilitacji Szymek raczkuje. Rodzice walczą, o to by kiedyś chodził. Dlatego nie mogą stracić ani jednego dnia. – Niektórych chorób Szymka nie pokonamy, ale mamy szansę minimalizować ich konsekwencje – mówią rodzice. – To dla nas bardzo dużo, dlatego prosimy o pomoc – by dać Szymkowi jak najlepsze życie.

Szymkowi i jego rodzicom można również pomóc wpłacając fundusze na stronie siepomaga.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x