15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościGóralskie nuty dla Maryi i Niepodległej. Wydarzenie odbędzie się w Byszewie

Góralskie nuty dla Maryi i Niepodległej. Wydarzenie odbędzie się w Byszewie

15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie odbędzie się wydarzenie o nazwie „Góralskie nuty dla Maryi i Niepodległej”

Tego dnia o godzinie 12:50 do sanktuarium przyjedzie rowerowy rajd niepodległości. Złożone zostaną kwiaty na mogile żołnierzy Wojska Polskiego. O godzinie 13:00 odbędzie się msza święta polowa w intencji Ojczyzny. Na godzinę 13:40 zaplanowano koncert muzyczny Kapeli Góralskiej „Hora” – Góralskie nuty dla Maryi i Niepodległej. Koncert odbędzie się przy sanktuarium. Dla uczestników wydarzenia przewidziano poczęstunek.

Byszewo już teraz zaprasza również na uroczystą sumę odpustową pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny, która odbędzie się w niedzielę 5 września o godz. 12:00 (ołtarz na wodzie). Tydzień później – 12 września – odbędą się dożynki parafialne. Msze święte w Byszewie zostaną odprawione o godzinach 8:00 i 12:00, a w Buszkowie o godz. 10:00.

Jednocześnie przypominamy, że 15 sierpnia przy koronowskiej bazylice mniejszej odbędzie się uroczystość odpustowa połączona ze Świętem Wojska Polskiego. W godzinach 10:00-18:00 przewidziano „Przystanek historia 1926-1939”. Suma odpustowa odbędzie się o godzinie 11:00. Po niej nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą poległych, oficjalne przemowy i biesiada odpustowa. W części artystycznej wystąpi Magdalena Steczkowska, Kapela Koronowiacy, Ananasy, Replika Nova oraz instrumentaliści MGOK.

fot. profil fb Folk Kapela „Góralska Hora”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x