13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaMieszkańcy krytykują organizację tegorocznych dożynek. - Na drugi rok niech zrobią na...

Mieszkańcy krytykują organizację tegorocznych dożynek. – Na drugi rok niech zrobią na Śląsku

Tegoroczne dożynki gminy Koronowo odbyły się w Byszewie. Część mieszkańców krytykuje burmistrza za błędy organizacyjne

Tego dnia aura organizatorów nie rozpieszczała. W programie była msza święta, ceremoniał dożynkowy, występy artystyczne, stoiska promocyjne, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, animacje dla dzieci, występ gwiazdy wieczoru M-Power oraz zabawa z DJ-em.

Niestety frekwencja tego nie dopisała. Część mieszkańców gminy Koronowo ma sporo zastrzeżeń do organizatorów. Chodzi między innymi o lokalizację. Oburzenie widać chociażby we wpisach internetowych. – Gdyby były dożynki w Koronowie ludzie by przyszli pogoda nie miała by wpływu – to głos pani Doroty. – Żal mi tylko wykonawców, którzy śpiewali w większości „dla trawy” i KGW, które jak zawsze się starały. Miejsce na Klasztornej… dostępne dla wszystkich. Hala sportowa na klimat typu „deszcz”. Wiadomo było od ponad tygodnia,że będzie padało – to natomiast opinia pani Anetty.

Z kolei pani Anna twierdzi, że organizacja dożynek była zerowa. – Nie było kompletnie nic. Naprawdę żenada. I to nie wina pogody, bo przestało padać i było ciepło. Oprócz sceny na dole nie było nic.

– Od kilku dni było wiadomo, że będzie padał deszcz – zauważa pani Renata. – Dlaczego Mikołajewski nie zabezpieczył na tą okoliczność planu B? Przecież w każdej chwili dożynki mogły odbyć się np w Hali MGOSiR. Mszę też pewnie można było zorganizować w Koronowie – dodaje.

– Na drugi rok niech zrobią dożynki gminne na Śląsku, bardzo dobre połączenie kolejowe – napisała na profilu „Koronowo od podszewki” – pani Bogumiła.

Inni zauważają, że organizacja imprez w tym miejscu przy opadach deszczu zawsze kończy się dużym błotem. Niektórzy twierdzą, że skoro burmistrz postanowił zorganizować dożynki poza Koronowem to powinien być zapewniony odpowiedni transport.

Przypomnijmy, że dwa lata temu dożynki gminne również odbyły się w Byszewie i również okazały się klapą. W ten sam dzień co dożynki w Byszewie w sąsiedniej gminie – Świekatowo – odbył się XIII Festiwal Chleba w Janiej Górze. Pomimo kapryśnej aury frekwencja zarówno wśród wystawców jak i uczestników była spora.

Kto podjął decyzję o organizacji tegorocznych dożynek w Byszewie, jakie były ku temu powody i dlaczego dożynki nie odbyły się w Koronowie? Czy Urząd Miejski w Koronowie posiada dane statystyczne ile osób wzięło udział w tegorocznych dożynkach? Czy wszystkie punkty programu się odbyły? Jeżeli nie to z jakich powodów?Jaki był łączny koszt organizacji tegorocznych dożynek? Czy Urząd Miejski w Koronowie podjął już decyzję w jakim miejscu zostaną zorganizowane przyszłoroczne dożynki? Takie pytania skierowaliśmy do władz Koronowa 14 września. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Fot. za „Koronowo od podszewki”

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie