5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościDroga krajowa Obodowo-Mąkowarsko. Co z przebudową?

Droga krajowa Obodowo-Mąkowarsko. Co z przebudową?

O przebudowie drogi krajowej numer 25 na odcinku Obodowo-Mąkowarsko mówi się od dłuższego czasu. Postanowiliśmy zapytać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, kiedy inwestycja mogłaby zostać zrealizowana

– Zadanie znajduje się na etapie prac przygotowawczych i uzgodnień – przekazał nam Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. – Przed przystąpieniem do przetargu planujemy zatwierdzenie organizacji ruchu, uzyskanie decyzji środowiskowej, pozwolenia wodno-prawnego i złożenie wniosku ZRiD. Planowane lata realizacji zadania to 2022-2023 – dodaje przedstawiciel drogowców.

W ramach inwestycji planuje się między innymi rozbudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku około 10 km, wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szerokości 7 m, rozbudowę skrzyżowań, wraz z wydzieleniem pasów do skrętu w lewo, budowę i przebudowę zjazdów, budowę nowych zatok autobusowych, budowę chodników i ścieżek rowerowych w zakresie wynikającym z bezpiecznego kształtowania ruchu pieszego i rowerowego, budowę stanowiska do ważenia pojazdów, budowę drogi serwisowej z zatoką postojową oraz rozbudowę oświetlenia drogowego.

Koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej na roboty.

fot. Google Street View cze 2018

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x