20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaNadleśnictwo Różanna na pikniku ekologicznym w Bydgoszczy. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem

Nadleśnictwo Różanna na pikniku ekologicznym w Bydgoszczy. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem

W pierwszy weekend września Nadleśnictwo Różanna, wspólnie z Nadleśnictwem Żołędowo i Nadleśnictwem Bydgoszcz, reprezentowało Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu na pikniku ekologicznym „Bądź EKO dla siebie i środowiska”

Wydarzenie organizowane było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na terenie Politechniki Bydgoskiej.

– Nasze stoisko promocyjno-edukacyjne cieszyło się wielkim powodzeniem – informują leśnicy z Nadleśnictwa Różanna. – Każdy, kto przyniósł ze sobą drobne elektroodpady, mógł wymienić je na sadzonki drzew leśnych. Poza tym najmłodsi chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich konkursach wiedzy leśnej. Odwiedzający nasze stoisko dowiedzieli się, że PGL Lasy Państwowe otrzymały tytuł Lidera Transformacji Energetycznej. Możemy posługiwać się tym zaszczytnym tytułem między innymi dzięki takim działaniom jak: modernizacja energetyczna budynków PGL LP, prowadzenie Leśnych Gospodarstw Węglowych, czy wprowadzeniu projektu ”Las energii”, który promuje elektromobilność i drewno opałowe jako atrakcyjne i w pełni odnawialne źródło energii – dodają przedstawiciele Nadleśnictwa Różanna.

Fot. Nadleśnictwo Różanna

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie