20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeBudowa pomostu w Pieczyskach. Ile wyniesie koszt inwestycji?

Budowa pomostu w Pieczyskach. Ile wyniesie koszt inwestycji?

O budowie pomostu przy plaży w Pieczyskach mówi się od dłuższego czasu. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski otwarcie mówił, że nie odpuści tego tematu

Pierwszym ważnym krokiem było otrzymanie dotacji na to zadanie. I to nie małej, bo aż 2 mln zł. Kolejnym etapem było ogłoszenie przetargu. Jest to inwestycja na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. To po stronie wykonawcy będzie leżało załatwienie wszelkich pozwoleń, decyzji, uzgodnień i wreszcie wybudowania pomostu.

Jak ma wyglądać obiekt? Jak czytamy w dokumentacji przetargowej pomost rekreacyjny ma mieć kształt odwróconej litery E. Ramiona pomostu mają być zwrócone w stronę plaży w taki sposób, aby wyznaczały obszar kąpieliska na plaży miejskiej. Obiekt ma składać się z części stałej oraz pływającej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających i spacerujących po pomoście, będą zamontowane barierki. Dodatkowo pomost ma być wyposażony w zadaszone miejsce do wypoczynku (altanę), ławki, drabinki kąpielowe oraz sprzęt ratowniczy w postaci kół ratunkowych z rzutkami i bosakami.

Gmina planowała na to zadanie przeznaczyć 2 mln 222 tys. zł. Do przetargu zgłosiła się jedna firma. Jest to PPHU Dekar Olszewski Dariusz z siedzibą w Jakubowicach Konińskich (województwo lubelskie). Zgodziła się ona podjąć zadania za 2 mln 395 tys. zł. Takie warunki władzom gminy Koronowo odpowiadały i firma z województwa lubelskiego postępowanie przetargowe wygrała.

Termin wykonania przedmiotu umowy wynosi 13 miesięcy od dnia podpisania umowy. Według danych zawartych na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo umowa nie została jeszcze podpisana.

Fot. eXbee

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie