18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaVI Charytatywny Rajd Rowerowy Banku Spółdzielczego w Koronowie. Uczestnicy pojadą w szczytnym...

VI Charytatywny Rajd Rowerowy Banku Spółdzielczego w Koronowie. Uczestnicy pojadą w szczytnym celu

W dniach 17-18 września odbędzie się szósta edycja Charytatywnego Rajdu Rowerowego Banku Spółdzielczego w Koronowie

Wydarzenie zostało wznowione po pandemicznej przerwie. Rajd odbędzie się w roku jubileuszowym – 130-lecie istnienia banku. – Chcemy nasz jubileusz uczcić w sposób aktywny, promując zdrowy tryb życia, ale przede wszystkim pomagając dzieciom z oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy – informują organizatorzy. – W tym roku zbieramy fundusze dla Stowarzyszenia Łatwo Pomagać, działającego na rzecz onkologii dziecięcej. Łatwo Pomagać to organizacja zbudowana przez aktywne panie, które każdego dnia dbają o rodziny, pracują, a mimo to mają ciągłą potrzebę i chęć pomagania. Rwą się, aby dać możliwość pomagania wszystkim chcącym pomagać. Kobiety z różnych stron Polski starają się inicjować, organizować i włączać różnego rodzaju akcje charytatywne na rzecz chorych, w szczególności dzieci – dodają.

Dystans główny to około 132 km (trasa Koronowo-Fojutowo-Koronowo). Dystans dla aktywnych wynosi 185 km (trasa Bydgoszcz – Koronowo – Fojutowo – Koronowo – Bydgoszcz).Dla chętnych jest możliwość skorzystania z noclegu w Zajeździe Fojutowo. Koszt noclegu zgodnie z cennikiem zajazdu (jedno miejsce w pokoju 3 osobowym – 84 zł). Płatność w hotelu.

Koszt uczestnictwa w rajdzie wynosi minimum 30 zł. Wpłat należy dokonywać do 14 września. Do tego dnia prowadzone są również zapisy. Można zapisać się tutaj.

W trakcie rajdu dodatkowo zbierane będą kilometry w akcji RakReaton – organizatorzy zachęcają do ściągnięcia aplikacji Activy i udziału w wyzwaniu RakReaton – wspieramy dzieci chore na nowotwory.

Fot. archiwum Rowerowe Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie