7.8 C
Świecie
środa 17 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeZmiana organizacji ruchu we Włókach. Od strony Koronowa wprowadzono ruch wahadłowy

Zmiana organizacji ruchu we Włókach. Od strony Koronowa wprowadzono ruch wahadłowy

W związku z postępami budowy drogi ekspresowej S5 dziś (tj. 4 marca) nastąpiła zmiana organizacji ruchu na węźle Trzeciewiec w miejscowości Włóki

– Zmiana polega na wprowadzeniu ruchu na obiekt mostowy WD2-5 oraz uruchomieniu tymczasowego ronda pomiędzy łącznicami, po którym odbywać się będzie ruch relacji Bydgoszcz – Gdańsk (zgodnie z załączoną mapą poglądową) – informuje GDDKiA. – Na DK56 (od strony Koronowa) przez najbliższy miesiąc będzie funkcjonować wahadłowa organizacja ruchu regulowana sygnalizacją świetlną. Wprowadzane zmiany są pierwszym etapem tymczasowej organizacji ruchu, który w tym kształcie będzie funkcjonował do połowy kwietnia br. Zmiana umożliwi kontynuację prac budowlanych na powstającym węźle Trzeciewiec. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania – dodają drogowcy.

Na koniec II 2022 r. zaawansowanie rzeczowe kontraktu na odc. S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ wynosi 62,81 proc. Planowane otwarcie drogi to III kw. 2022 r.

fot. GDDKiA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x