16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaWOŚP zagra w całej gminie Koronowo. Sprawdźcie, co zaplanowano

WOŚP zagra w całej gminie Koronowo. Sprawdźcie, co zaplanowano

Jak już informowaliśmy na terenie gminy powołane zostały dwa sztaby WOŚP – w Koronowie i Mąkowarsku. Nie oznacza to jednak, że wydarzenia odbędą się tylko w tych dwóch miejscowościach

Jubileuszowy 30. Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę 30 stycznia. Od godziny 11:00 na koronowskim rynku przewidziano m.in. serduszkową loterię, pokazy sprzętu strażackiego oraz ratownictwa technicznego, przejazd wokół rynku i prezentację klubu motocyklowego Skulls Koronowo, a także start serduszkowego rajdu rowerowego do sztabu WOŚP w Mąkowarsku. Dodatkowo Diabelski Młyn zapewni grilla, a Słodkawa ciepłe napoje i gofry. O oprawę muzyczną zadba Dj Marioo. Następnie wydarzenie przeniesie się do Centrum Kultury Synagoga. Tam (od godz. 15:00) na scenie plenerowej przy dawnej synagodze wystąpią Kriss (doskonale znany koronowskiej publiczności raper), Patrycja Mazurek (wokalistka biorąca udział w wielu projektach, zaśpiewa i zagra na gitarze znane rockowe i popowe przeboje), Cold Shot (zespół pochodzący z Bydgoszczy, zagra covery z gatunku rock and bluesa z lat 70 i 80 – zarówno polskich jak i zagranicznych wykonawców). Pomiędzy koncertami prowadzone będą licytacje. Oprócz tego przewidziano też warsztaty i animacje cyrkowe. Światełko do nieba odbędzie się na rynku o godz. 20:00.

Co przewidziano w Mąkowarsku?

Mąkowarsko zacznie grać o 15:00. W programie jest m.in. serduszkowy rajd rowerowy, zabawy w licytacje, pokaz mistrzów ratownictwa wysokościowego PSP JRG3 Bydgoszcz, pokaz służb mundurowych, koncert disco polo (zespół Talar), kiermasz pączków, jazda konna i wiele innych. Światełko do nieba o godz. 19:00.

Huta też gra

Do akcji przyłączyła się także Huta. Tam w miejscowej remizie o godz. 12:00 odbędzie się bal przebierańców dla dzieci. Najlepszy strój zostanie nagrodzony. Poza tym przewidziano przejazdy wozem strażackim, zwiedzanie remizy, pokaz sprzętu, pokaz pierwszej pomocy, pogadankę ze strażakami, kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

Wierzchucin Królewski

To jednak nie wszystko. Od godz. 9:00 atrakcje dla mieszkańców będą czekały w Wierzchucinie Królewskim. W programie zwiedzanie remizy, pokaz sprzętu i jego wykorzystanie, przejazd wozem w umundurowaniu, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratownika medycznego oraz spróbowanie swoich sił pod okiem profesjonalistów, a także słodka kawarenka.

Atrakcji tego dnia będzie również można szukać we Wtelnie.

Fot. WOŚP – Marcin Zieliński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x