9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaInwestycjeUlica Klasztorna w Koronowie po remoncie. Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję

Ulica Klasztorna w Koronowie po remoncie. Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję

O remont ulicy Klasztornej w Koronowie mieszkańcy zabiegali od dawna. Ale nie tylko oni. To tutaj znajduje się stadion miejski na którym rozgrywa swoje mecze Victoria. W ostatnim czasie odbywają się tutaj także wydarzenia kulturalne. Oprócz tego z drogi i parkingów korzystają osoby uczestniczące w mszach świętych

Dlatego też remont drogi był konieczny. Już na początku 2020 roku wykonano mapy do celów projektowych. Następnie uzyskano niezbędne zgody i decyzje w tym również decyzje konserwatora zabytków. Po tym wszystkim można było ogłosić przetarg. Postępowanie przetargowe wygrała firma ProjBud Budownictwo z siedzibą w Bydgoszczy.

Niedawno zakończono prace. Nowa nawierzchnia pojawiła się na odcinku około 600 mb, czyli od ul. Bydgoskiej do końca kortów tenisowych. Oprócz remontu samej jezdni pojawiły się także nowe chodniki. Wyremontowany został również parking.

Warto nadmienić, że to nie jedyne prace w tym miejscu. Wiosną ubiegłego roku dokonano rozbiórki budynków gospodarczych położonych przy drodze, a teren uporządkowano.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
klasztorna
Gość
klasztorna
20 lutego 2022 14:08

szkoda tylko,że duże auta ciężarowe już połamały krawężniki.czyjaś praca i kasa idzie na marne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x