18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaSportTurniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Dorosłych w Koronowie. To była pierwsza edycja...

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Dorosłych w Koronowie. To była pierwsza edycja wydarzenia [ZDJĘCIA]

Wczoraj (23 kwietnia) na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie odbył się I Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Dorosłych

Organizatorami imprezy byli Komisariat Policji w Koronowie, LKT Wyczół Gościeradz, Stowarzyszenie Rowerowe Koronowo i Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszystko odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu”.

W zawodach wzięło udział 13 drużyn w składach trzyosobowych, w dwóch kategoriach wiekowych (30-50 lat) i (51+). Zespoły zmagały się z czterema konkurencjami. Był to test wiedzy (obejmujący przepisy ruchu drogowego z zakresu niechronionego uczestnika ruchu – pieszy, rowerzysta, motorowerzysta), sprawdzenie umiejętności praktycznych w Miasteczku Komunikacyjnym (znajomość znaków oraz postaw na drodze), tor przeszkód (sprawdzenie umiejętności panowania nad rowerem) i zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Głównym celem turnieju było uświadomienie i podniesienie poziomu wiedzy osób dorosłych, którzy swoim przykładem mają promować wśród młodych uczestników ruchu drogowego bezpieczne, odpowiedzialne korzystanie z infrastruktury rowerowej.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, elementy odblaskowe na rower. Natomiast najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne upominki. Organizatorzy zadbali również o nagrody niespodzianki.

Jak relacjonują policjanci najbardziej cieszy to, że grupa miłośników rowerów, w kolejną wycieczkę wyruszy bogatsza o wiedzę, nowe umiejętności oraz wspomnienia, a kolejne turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Dorosłych na stałe wpiszą się w kalendarz cyklicznych imprez promujących bezpieczeństwo niechronionych uczestników w Koronowie. 

Nad bezpieczeństwem uczestników jak i przestrzeganiem regulaminu czuwali pomysłodawca i współorganizator imprezy Komendant Komisariatu Policji w Koronowie podinsp. Tomasz Meyze oraz policjantka zajmująca się profilaktyką w Komisariacie Policji w Koronowie mł.asp. Sandra Mindak.

Puchary oraz upominki wręczał osobiście Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki wraz z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Koronowie nadkom. Arturem Antczakiem w towarzystwie prezesa LKS Wyczół Gościeradz Bartoszem Zwolanowskim i Prezesem Rowerowego Koronowa Ryszardem Raus.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie