20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaSportXXVIII Regionalne Zawody Strzeleckie. Nadleśnictwo Różanna na trzecim miejscu

XXVIII Regionalne Zawody Strzeleckie. Nadleśnictwo Różanna na trzecim miejscu [ZDJĘCIA]

W Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu koło Tucholi odbyły się XXVIII Regionalne Zawody Strzeleckie o „Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu”

Do zawodów przystąpiło 21 trzyosobowych drużyn reprezentujących nadleśnictwa oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu. – Podczas zawodów uczestnicy zmagali się w kilku konkurencjach – relacjonują organizatorzy. – Każdy z nich oddał: 5 strzałów do rogacza, 5 strzałów do lisa oraz do 20 rzutków kolejno na osiach: krąg myśliwski, oś myśliwska i myśliwska oś praktyczna (MOP). Była jeszcze konkurencja dzik w przebiegu, jednak ze względu na niespodziewaną awarię maszyny, sędzia główny podjął decyzję o wykluczeniu tej konkurencji kulowej – dodają.

W klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce zajęła reprezentacja Nadleśnictwa Różanna. Wygrało Nadleśnictwo Dąbrowa przed Nadleśnictwem Jamy. Ponadto leśniczy z Nadleśnictwa Różanna Zbyszko Montowski został wyróżniony indywidualnie w kategorii mistrzowskiej (2 miejsce) oraz w kategorii najlepsza kula. Gratulujemy!

Fot. Szymon Frohlke i Maria Oset

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie