8.3 C
Świecie
sobota 16 października 2021
Strona głównaAktualnościRozpoczęcie roku szkolnego Liceum Ogólnokształcącego w Koronowie. „To wielki rok dla naszej...

Rozpoczęcie roku szkolnego Liceum Ogólnokształcącego w Koronowie. „To wielki rok dla naszej szkoły” [ZDJĘCIA]

W koronowskim amfiteatrze odbyło się dzisiaj uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego licealistów. To wyjątkowy rok dla tej placówki

Całość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły. Następnie odegrano hymn państwowy. – To wielki rok dla naszej szkoły – mówił dyrektor Paweł Baran. – Inaugurujemy 75-lecie istnienia liceum. Obchody będą trwały cały rok. Jednocześnie trwa remont naszej szkoły. Mogę otwarcie powiedzieć, że będzie to perełka na tle innych szkół w naszym województwie.

Dyrektor zaznaczył także jak ważnym elementem jest powrót do szkoły w tych trudnych czasach.- Wszyscy tęsknimy za normalnością. W takich chwilach potrafimy docenić ile wart jest drugi człowiek. Atmosfera naszej szkoły jest wyjątkowa. To my wszyscy ją tworzymy – zauważył Paweł Baran.

Ze względu na remont gmachu liceum uczniowie będą na początku korzystać z pomieszczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie. Jak zapowiedział Paweł Baran powrót do budynku przy ul. Szkolnej będzie możliwy prawdopodobnie 18 października. Nie oznacza to jednak, że wtedy zakończy remont. Oddanie budynku do użytku planowane jest na czerwiec 2022 roku. Więcej na temat prowadzonych prac przeczytasz w naszym artykuleLiceum Ogólnokształcące zyskuje nowy blask. Zakres prac jest ogromny.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof Rolicz
Krzysztof Rolicz
1 września 2021 14:06

Klasy miały być oddane przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak aby młodzież mogła się w nich uczyć, a nie w i tak już zatłoczonym „Maczku”. Dlaczego odpowiedzialne za to władze samorządowe powiatu nie dopilnowały, aby prace zostały wykonane w terminie? Jak przeprowadzono przetarg i wybrano wykonawcę, który nie był w stanie wywiązać się z przyjętych na siebie zobowiązań? Może Starosta powiatu odpowiedziałby na te i inne pytania dotyczące nieprawidłowości skutkujących oddaniem z opóźnieniem klas do użytku. Cierpi na tym koronowska młodzież. Czy to „Polskie Mexico” jak śpiewa Cleo?

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Na topie

Ostatnie komentarze