13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościKto nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Koronowie? W środę odbędzie się sesja

Kto nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Koronowie? W środę odbędzie się sesja

Już w najbliższą środę (28 września) o godz. 10:00 odbędzie się LXV sesja Rady Miejskiej w Koronowie

W porządku obrad zaplanowano m.in. sprawozdanie burmistrza Koronowa z działalności międzysesyjnej, informacje z realizacji budżetu Gminy Koronowo za I półrocze 2022 roku, zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie na rok 2022, a także informacje z działalności MGOK i MGOSiR w Koronowie.

Ponadto w punkcie 22 znalazł się wybór wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Koronowie. To pokłosie ostatniej sesji na której odwołana z funkcji przewodniczącej została Katarzyna Szulta-Romaniuk. Przypomnijmy, że wniosek w tej sprawie złożyła radna Elżbieta Mojzesowicz. Za odwołaniem przewodniczącej głosowało 11 radnych. Byli to: Patryk Bociek, Henryk Borowicz, Tomasz Gordon, Bogusław Guziński, Artur Koper, Elżbieta Mojzesowicz, Sławomira Polewana, Ilona Pubanc, Tomasz Skotnicki, Małgorzata Szymczak i Mariusz Weleziński. Przeciwko odwołaniu Katarzyny Szulty-Romaniuk byli radni Stanisław Gliszczyński, Mirosława Holka, Katarzyna Karwat, Marian Kuropatwiński, Wojciech Orliński, Olech Raddatz, Maciej Szlagowski, Katarzyna Szulta-Romaniuk i Ewa Szymańska.

Na znak protestu część radnych opuściła salę obrad. – Nie będę uczestniczył w tej farsie – stwierdził radny Olech Raddatz. Nowym przewodniczącym został Bogusław Guziński. Do tej pory pełnił on funkcję wiceprzewodniczącego. W związku z objęciem nowej funkcji musiał on zrezygnować z poprzedniej. Dlatego też konieczny jest wybór nowego wiceprzewodniczącego.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie