5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeLiceum Ogólnokształcące w Koronowie zyskuje nowy blask. Zakres prac jest ogromny

Liceum Ogólnokształcące w Koronowie zyskuje nowy blask. Zakres prac jest ogromny

Powiat Bydgoski realizuje projekt, którego celem jest kompleksowa termomodernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie

Nazwa zadania brzmi „Termomodernizacja Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie wraz z przebudową części pomieszczeń i robotami towarzyszącymi”. Inwestycję podzielono na cztery etapy. Pierwszy zakłada remont dachu i elewacji, drugi termomodernizację budynku szkoły, trzeci przebudowę i remont pomieszczeń szkoły, a czwarty zagospodarowanie terenu przy budynku.

Zakres prac przewiduje m.in. impregnację drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu, wymianę deskowania i pokrycia dachowego z papy na dachach płaskich, wymianę orynnowania, likwidację dwóch lukarn i wykonanie trzech wieżyczek wraz z uzupełnieniem pokrycia z dachówki, remont kominów z demontażem części komina na budynku parterowym, remont i przemurowanie kominów na budynku dydaktycznym, montaż 6 okien połaciowych, wymianę instalacji odgromowej, naprawę i oczyszczenie elewacji, wymianę i ocieplenie podłogi na gruncie, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie dachów i stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zmianę systemu wentylacji, wymianę instalacji c.o., wymianę instalacji oświetleniowej, wydzielenie na wszystkich kondygnacjach szybu dla platformy dla osób niepełnosprawnych, wydzielenie na wszystkich kondygnacjach toalety dla osób niepełnosprawnych, przebudowę pomieszczeń, remont stropów i posadzek, rozbiórkę i wykonanie nowego ogrodzenia, rozebranie istniejącego i wykonanie nowego utwardzenia terenu, wydzielenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dla osoby niepełnosprawnej, demontaż istniejącej fontanny i kwietnika, wykonanie oczka wodnego z kaskadą kamienną.

Prace rozpoczęły się w styczniu tego roku. Planowany termin ich zakończenia to czerwiec 2022 roku. Całkowita wartość inwestycji to 6 mln 789 tys. zł. Na zadanie udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4 mln 323 tys. zł. Przetarg na prace wygrała firma KOR-POL Invest z siedzibą w Bydgoszczy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x