20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeRok 2021 w gminie Koronowo. Jakie inwestycje udało się zrealizować?

Rok 2021 w gminie Koronowo. Jakie inwestycje udało się zrealizować?

Remont plaży w Pieczyskach – to niewątpliwie najważniejsza inwestycja w 2021 roku w gminie Koronowo. Co jeszcze udało się zrobić już rozpocząć?

Najważniejszą inwestycją w minionym roku było przebudowanie plaży w Pieczyskach. Koszt zadania wyniósł 1 mln 343 tys. zł. Remont plaży w Pieczyskach polegał na demontażu istniejących elementów małej architektury, rozbiórce zjazdu na plażę z płyt betonowych i części nawierzchni z kostki betonowej, wyprofilowaniu terenu, wykonaniu promenady z desek kompozytowych, tarasu widokowego z zejściem na plażę, uzupełnieniu nawierzchni z kostki betonowej, wykonaniu dwóch zejść na plażę, wykonaniu nawierzchni z kostki granitowej, wykonaniu nawierzchni z piasku płukanego. Oprócz tego wykonano dwie wiaty rekreacyjne, boisko wielofunkcyjne, wymieniono latarnie, zamontowano obiekty małej architektury, przygotowano podłoże i założono trawniki, nasadzono krzewy i byliny, zamontowano instalację automatycznego podlewania trawników. Na plaży pojawił się także plac zabaw. Wykonawcą robót była Małgorzata Kosmecka prowadząca działalność pn. Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka z siedzibą w Bydgoszczy. Warto zaznaczyć, że to nie koniec remontu plaży. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule To nie koniec remontu plaży w Pieczyskach. Co tym razem zostanie wykonane?

Punkt Informacji Turystycznej

Kolejną ważną inwestycją rozpoczętą w ubiegłym roku jest przebudowa Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie. Na początku nie obyło się jednak bez problemów. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ firmy zażądały zbyt dużo pieniędzy. Później firma, która wygrała przetarg nie podpisała umowy. Ostatecznie inwestycję za 1 mln 165 tys. zł prowadzi Instalco z Koronowa. Nowy budynek ma być gotowy w maju tego roku.

Nowy tor rowerowy

W pobliżu hali sportowo-widowiskowej w Koronowie w ubiegłym roku powstał tor rowerowy typu pumptrack. Otwarciu towarzyszyły warsztaty szkoleniowe prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Jest to pierwszy tego typu tor na terenie gminy. Wykonawcą inwestycji była firma VeloProjekt.

Inwestycje na drogach i świetlica w Hucie

Jeżeli chodzi o inwestycje drogowe to w 2021 roku udało się przeprowadzić remont ulicy Igrzyskowej w Samociążku i Sportowej w Koronowie. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczął się także remont ul. Klasztornej w Koronowie oraz drogi gminnej w Nowym Dworze (tzw. Janowo). Trwa także remont ul. Zbożowej w Koronowie oraz zabezpieczenie osuwiska na ul. Tucholskiej. Natomiast ulice Brzoskwiniowa i Wiśniowa zyskują nową sieć wodociągowa i kanalizacyjną. W Hucie termomodernizacji doczekała się świetlica wiejska.

Nowy wóz strażacki

Zadowoleni mogą być także strażacy z Koronowa. Zyskali oni nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowy MAN kosztował 830 tys. zł. 358 tys. zł pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, 280 tys. zł z budżetu Gminy Koronowo. 192 tys. zł dołożyła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Relację z przywitania nowego wozu mogą Państwo przeczytać w naszym artykule tutaj.

fot. Gmina Koronowo

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x