20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeTo nie koniec remontu plaży w Pieczyskach. Co tym razem zostanie wykonane?

To nie koniec remontu plaży w Pieczyskach. Co tym razem zostanie wykonane?

17 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie plaży w Pieczyskach. Gmina planuje już kolejne prace

Tegoroczny remont plaży w Pieczyskach polegał m.in. na rozbiórce istniejących elementów, wykonaniu promenady z desek kompozytowych, zejścia na plażę, nawierzchni, wiat rekreacyjnych, boiska wielofunkcyjnego i elementów małej architektury. Założono też trawniki, nasadzono krzewy i byliny. Oprócz tego na plaży pojawił się plac zabaw. Wykonawcą robót była Małgorzata Kosmecka prowadząca działalność pn. Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka z siedzibą w Bydgoszczy. Koszt inwestycji wyniósł 1 mln 343 tys. zł. Gmina nie pozyskała środków zewnętrznych na ten cel.

To jednak nie jest całkowite zakończenie inwestycji. Urząd Miejski w Koronowie planuje już kolejne prace. Co tym razem ma zostać wykonane? Między innymi dwie toalety o powierzchni 35 metrów kwadratowych z automatem wrzutowym na monety (jedna od ul. Wypoczynkowej i jedna od ul. Okoniowej), automatyczne nawadnianie trawnika, dwie gabloty informacyjne, system monitoringu i witacz z oświetleniem LED. Oprócz tego gmina, chce wymienić dwie latarnie uliczne, wymienić i uzupełnić istniejącą nawierzchnię parkingu z płyt ażurowych i zagospodarować teren wokół placu zbierającego.

Urząd Miejski w Koronowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego zdania. 22 września nastąpiło otwarcie kopert. Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Najmniej za wykonanie projektu chce Paliga Design Robert Paliga z Koronowa (14 tys. 760 zł). Najwięcej Grima Architektura i Krajobraz z Warszawy (92 tys. 357 zł). Oferty LandCom Projects z Warszawy nie wzięto pod uwagę, gdyż dokumentacja była niekompletna. Nie poznaliśmy jeszcze decyzji władz naszej gminy, która oferta zostanie wybrana. Wszystko wskazuje, że będzie to propozycja Paliga Design. Zadeklarował on ukończenie projektu do 26 listopada 2021 r.

fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x