-4.2 C
Świecie
środa 29 listopada 2023
Strona głównaAktualnościPrzejścia przez elektrownię i zaporę zamknięte. Co jest powodem?

Przejścia przez elektrownię i zaporę zamknięte. Co jest powodem?

Jakiś czas temu mieszkańców naszej gminy zaskoczył fakt zamknięcia przejścia przez zaporę w Pieczyskach i elektrownię wodną w Samociążku

Bramy prowadzę na te obiekty zostały zamknięte. Pojawiły się też tabliczki z napisami „Teren monitorowany. Zakaz wstępu na teren Enea Nowa Energia”. Mieszkańcy Samociążka mają żal, że nie było żadnej informacji o zamknięciu przejścia przez elektrownię. Teraz trzeba nadrabiać kilometrów żeby dostać się na drugą stronę. – Starsi mieszkańcy Samociążka oddali swoje pola na budowę kanału i w zamian mieli dożywotnie korzystać z przejścia – zauważa jedna z mieszkanek.

Ochrona miejsc strategicznych

Jak przekazał sołtys Samociążka Adam Brona zamknięcie przejścia przez elektrownię jest spowodowane ochroną miejsc strategicznych w związku z sytuacją w Ukrainie. – Miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni – mówi sołtys.

Względy bezpieczeństwa

Do sytuacji na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw odniósł się także Piotr Ludwiczak – rzecznik Enei. – Przejście na zaporze w Koronowie zostało zamknięte ze względów bezpieczeństwa, które są związane z sytuacją za naszą wschodnią granicą – mówił w radiu PiK Piotr Ludwiczak. – Szczególnie w tak trudnych i bezprecedensowych warunkach kwestie bezpieczeństwa stają się absolutnym priorytetem, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Oczywiście będziemy analizować bieżącą sytuację i w najbliższych tygodniach ustalimy termin ewentualnego przywrócenia dostępności przejścia na zaporze w Koronowie – dodaje przedstawiciel Enei.

Co z Koronowo MTB Maraton?

Przypomnijmy, że 2 kwietnia odbędzie się jedna z największych imprez sportowych w naszym regionie, a mianowicie Koronowo MTB Maraton. Trasa wiedzie właśnie przez te obiekty. – Na tę chwilę mamy zapewnienie właścicieli, że w dniu maratonu zostaną otwarte dla uczestników – przekazali organizatorzy. – Niestety sytuacja wojenna i charakter tych obiektów powoduje niepokój, jednak mamy nadzieję, że w dzień maratonu pojedziemy wytyczoną trasą – dodają

fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie