3.8 C
Świecie
czwartek 29 lutego 2024
Strona głównaInwestycjePlace zabaw w gminie Koronowo w bardzo złym stanie. Czy doczekają się...

Place zabaw w gminie Koronowo w bardzo złym stanie. Czy doczekają się remontu?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się 30 marca radny Olech Raddatz stanowczo zareagował na wciąż trwający problem zdewastowanych placów zabaw zlokalizowanych na terenie gminy Koronowo

– W jakim terminie zostaną wyremontowane i oddane do użytku place zabaw w sołectwach w gminie Koronowo? – pytał na sesji radny Raddatz. – Panie burmistrzu ten temat już wszyscy poruszaliśmy chyba od półtora roku były już dwie wyceny. Niestety pandemia minęła rodzice chcą wyjść z dziećmi. Proszę o odpowiedź kiedy to w końcu zostanie zrobione i oddane do użytku – dodał.

Jeszcze na sesji burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski odniósł się do tej sprawy. – Zostało to zadanie przekazane do zamówień publicznych. Przepraszam, że to tyle trwa. Biorę to na siebie. Ma pan sto procent racji. Jest w zamówieniach publicznych – odniósł się do słów radnego burmistrz Mikołajewski.

Tymczasem na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo opublikowana została dodatkowa odpowiedź w tej kwestii. – Zakończono prace nad wytycznymi do przeprowadzenia postępowania przetargowego na naprawę placów zabaw – informuje tym razem zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. – Postępowanie będzie przeprowadzone w miesiącu kwietniu. Pragnę aby w miesiącu maju wszystkie place zabaw zostały naprawione i mogły cieszyć najmłodszych mieszkańców Gminy w sezonie letnim. Wieloletnie zaniedbania w zakresie utrzymania wspominanych przez Pana obiektów, brak okresowych napraw i przeglądów, spowodował ich znaczną degradację. Wg wykonanych kosztorysów wartość prac jakie konieczne są do wykonania opiewa na kwotę ponad 440 tyś. zł – dodaje Piotr Kazimierski.

Fot. Plac zabaw w Stopce

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie