13.4 C
Świecie
środa 6 lipca 2022
Strona głównaSportOgromny sukces młodych piłkarzy Olimpii Wtelno. Wygrali międzynarodowy turniej

Ogromny sukces młodych piłkarzy Olimpii Wtelno. Wygrali międzynarodowy turniej

Ogromny sukces zanotowali młodzi piłkarze Olimpii Wtelno, którzy wzięli udział w międzynarodowym turnieju Germany Cup 2022 w Niemczech

Klub pojechał na te prestiżowe zagraniczne zawody trzema rocznikami – 2013, 2012, 2010/11. Olimpia została wsparta kilkoma zawodnikami z Juniora Nakło, Sportisu Łochowo i Borowiaka Czersk. Turniej był bardzo dobrze obsadzony. Na liście zgłoszeń pojawiły się zespoły z Niemiec, Danii, Czech i Polski.

Rocznik 2013 w fazie grupowej poradził sobie znakomicie i z kompletem punktów awansował z pierwszego miejsca do kolejnej rundy. W półfinale Olimpia szybko strzeliła dwie bramki przeciwnikowi. Rywale zdołali zdobyć bramkę kontaktową, jednak to wteleńscy zawodnicy cieszyli się ostatecznie z awansu do finału. W wielkim finale rywal nie miał szans. Olimpia pokonała przeciwnika aż 6:0. Tym samym triumfowała w całym turnieju.

Również rocznik 2012 wygrał swoją grupę tracąc zaledwie jedną bramkę. W półfinale młodzi piłkarze z gminy Koronowo zagrali z bardzo wymagającym rywalem. Po zaciętej walce Olimpia wygrała to spotkanie 2:0. Taki sam wynik padł w finale i Olimpia Wtelno rocznik 2012 została mistrzem turnieju Germany Cup 2022.

Po trudnych bojach z grupy awansował również najstarszy rocznik 2010/11. W półfinale zespół z Wtelna mierzył się z najlepszą drużyną z grupy A. – Graliśmy tego dnia jak z nut – relacjonuje klub. – Byliśmy lepszym zespołem, strzeliliśmy 2 bramki nie tracąc żadnej i awansowaliśmy do wielkiego finału. Tam zmierzyliśmy się z zespołem, z którym przegraliśmy dzień wcześniej w grupie. Oprawa jak w Lidze Mistrzów, wejście przy hymnie najlepszej ligi świata. Niesamowite przeżycie.

Tego dnia mieliśmy jednak kolosalną przewagę spędzając na połowie przeciwnika 95% czasu, aczkolwiek jedna kontra Niemców mogła zakończyć się dla nas źle. Na posterunku stał jednak nasz bramkarz. Przeciwnicy bronili się całym zespołem, aż niewiarygodne ile oni pracy włożyli w defensywę. My dwoiliśmy się i troiliśmy, graliśmy pięknie i kreatywnie, ale to jednak plan niemieckiej drużyny wypalił – oni dążyli do karnych. Mieli super bramkarza, ale my mieliśmy dwóch super bramkarzy i jeszcze lepszych snajperów. Szala zwycięstwa jednak przechylała się raz w jedną raz w drugą stronę. Aż po 7 seriach karnych dopiero wyłoniło zwycięzcę. Olimpia Wtelno 2010/11 najlepszym zespołem na Germany Cup 2022.

Poniżej składy zespołów:

Skład 2010/11

Mateusz Ziętak

Marcel Tuszkowski

Wojtek Nowicki

Eryk Golimowski

Michał Chrapkowski

Szymon Lazarek

Adrian Halczuk

Jan Lazarek

Jan Baczyński

Michał Kardach

Ksawery Mindak

Danił Lapunov

Artur Gawryś

Jan Marynowski

Marcel Kowal

Oskar Kalamon

Fabian Kociński

Trener Łukasz Damski

Skład 2012

Norbert Pyrz

Nikodem Świątkowski

Olek Jastrzębski

Olaf Moga

Wiktor Inszczak

Jan Zieliński

Jeremy Dobrowolski

Gabryś Jarmaków

Sebastian Ściesiński

Michał Tomaszewski

Jędrek Lazarek

Gabryś Damski

Kacper Damski

Trener Marek Socha

Skład 2013

Marcel Polasik

Maciej Tadyszak

Daniel Ziętak

Adam Mojzesowicz

Patryk Kociński

Leon Wojtalewicz

Kuba Zawodniak

Franek Szczepiński

Wiktor Kalamon

Alex Bajerski

Filip Ostałowski

Tima Dobrowolski

Fabian Sienkiewicz

Trener Jarek Jastrzębski

Jak zaznacza klub tego typu wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe rodziców, sponsorów i władz gminy. Gratulujemy!

Fot. Olimpia Wtelno

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie