13.2 C
Świecie
czwartek 30 maja 2024
Strona głównaInwestycjeNa terenie gminy Koronowo powstanie inwestycja za.... 330 mln zł. Znamy planowany...

Na terenie gminy Koronowo powstanie inwestycja za…. 330 mln zł. Znamy planowany termin

Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury Piotr Król, przekazał dobre wieści dla mieszkańców gminy Koronowo

Chodzi o rozbudowę drogi krajowej numer 25 na odcinku Buszkowo-Koronowo-Stopka-Tryszczyn o łącznej długości 17,5 km. – Pierwszy etap budowy drogi na odcinku Buszkowo – Tryszczyn wraz z budową ścieżek pieszo rowerowych został zaakceptowany przez wiceministra infrastruktury Rafała Webera w mojej skromniej obecności – przekazał poseł Król. – Jest to potężna inwestycja ponad dziesięciokrotnie przekraczająca możliwości inwestycyjne Gminy Koronowo . Koszt całkowity inwestycji to ponad 330 mln złotych. Roboty budowlane powinny rozpocząć się w 2025 roku. Mieszkańcy od lat prosili o zwrócenie uwagi na bardzo trudną sytuację komunikacyjną na tym odcinku. Pierwszy etap inwestycji naprawi największe zagrożenia dla pieszych i rowerzystów z Buszkowa, Nowego Dworu , Starego Dworu i Stopki – dodał poseł.

Oprócz tego Piotr Król skierował podziękowania za modelową współpracę burmistrzowi Koronowa Patrykowi Mikołajewskiemu oraz społecznikowi Wojciechowi Skoczkowi za zorganizowanie spotkań z mieszkańcami.

Fot. Piotr Król

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie