15.9 C
Świecie
czwartek 23 maja 2024
Strona głównaAktualnościPieczyska będą sezonową strefą płatnego parkowania? Radni mają podjąć decyzję

Pieczyska będą sezonową strefą płatnego parkowania? Radni mają podjąć decyzję

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbędzie się w środę 30 marca, radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie ustalenia sezonowej Strefy Płatnego Parkowania

Konkretnie mowa o Pieczyskach (według załączonej poniżej mapy – na czerwono zaznaczony obszar sezonowej SPP, na zielono zaznaczone ulice z wyznaczonymi miejscami do parkowania w sezonowej SPP). Są to ulice Warszawskich, Wypoczynkowa, Okoniowa. Strefa Płatnego Parkowania miałaby obowiązywać od 1 czerwca do 15 września od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Jakie przewiduje się stawki? Za pierwsze pół godziny 1 zł, za pierwszą godzinę 2 zł, za drugą rozpoczętą godzinę 2,40 zł, za trzecią rozpoczętą godzinę 2,80 zł, za czwartą i każdą następną godzinę 2 zł. Całodniowy bilet parkingowy to 15 zł. Bilet parkingowy ma być kupowany u inkasenta.

– Celem niniejszej uchwały jest usprawnienie ruchu pojazdów w obszarach o znacznym deficycie miejsc postojowych w sezonie letnim, w którym następuje wzmożony ruch samochodowy w związku z korzystaniem przez mieszkańców pobliskich miejscowości z Plaży w Pieczyskach i Zalewu Koronowskiego, z uwzględnieniem ogólnych przepisów prawnych o ruchu drogowym – czytamy w uzasadnieniu planowanej uchwały. – Pobieranie opłat za postój w wyznaczonych miejscach, w granicach wyznaczonej strefy parkowania zapobiegnie parkowaniu pojazdów w niedozwolonych miejscach oraz uporządkuje i usprawni ruch drogowy w sezonie letnim, który ze względu na charakter rekreacyjny terenu jest wzmożony. Zarząd Dróg Gminnych, pełniący funkcję zarządcy dróg gminnych oraz Starosta Bydgoski, pełniący funkcję zarządcy ruchu drogowego, zaopiniowali pozytywnie wniosek Burmistrza Koronowa w sprawie ustalenia sezonowej Strefy Płatnego Parkowania, której dotyczy niniejsza uchwała – czytamy dalej w uzasadnieniu.

Środowa sesja rozpocznie się o godz. 11:00. Punkt dotyczący strefy znajduje się na dziewiątej pozycji.

Fot. Google Street View / ZDM Warszawa

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie