1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaJarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami. Tak było w Koronowie

Jarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami. Tak było w Koronowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

W ostatni weekend lipca na tzw. boisku bocznym przy ul. Klasztornej w Koronowie odbył się Jarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410 roku

Atrakcji nie brakowało. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. Już od samego początku uczestnicy mogli podziwiać pojedynki rycerskie. Na stoiskach rzemieślniczych można było spróbować swoich sił chociażby w wybijaniu monet. Na scenie przygrywała muzyka dawna. W kramach nie brakowało jadła i napitków. Organizatorzy przygotowali też zajęcia dla najmłodszych uczestników wydarzenia. W średniowieczny czas wprowadził spektakl „Czego nie wiecie o królach” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt. Spektakularnym wydarzeniem była wieczorna inscenizacja historyczna z udziałem rycerzy, machin oblężniczych i efektów pirotechnicznych oraz fireshow. Dzień zakończył się koncertem zespołu Percival.

Drugi dzień tego dużego wydarzenia rozpoczął się od uroczystej mszy świętej rycerskiej w koronowskiej bazylice mniejszej. Burmistrz Patryk Mikołajewski złożył też kwiaty przy pomniku upamiętniającym Bitwę z Krzyżakami pod Koronowem. Co jeszcze wydarzyło się w niedzielę? Pokazy tańców dawnych z grupą Amoroso, pokazy rycerzy konnych (pojedynki na kopie i pokazy sprawności rycerskich), spektakl „Pieśni ucieszne” oraz punkt kulminacyjny – Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410 r. Niedziela zakończona została wręczeniem nagród zwycięzcom sobotniego turnieju rycerskiego.

Wideo: eXbee, zdjęcia: IN

Jeżeli wystąpią problemy z wyświetleniem filmu materiał dostępny jest również tutaj.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie