3.4 C
Świecie
piątek 28 stycznia 2022
Strona głównaSportGole dla Marzeny. W Koronowie odbędzie się turniej charytatywny

Gole dla Marzeny. W Koronowie odbędzie się turniej charytatywny

15 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Koronowie odbędzie turniej halowej piłki nożnej „gOle dla Marzeny”

Organizatorami wydarzenia są Akademia Piłkarska Victoria wraz z Victorią Koronowo oraz Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać. Zagrają zespoły seniorskie 16+. Przewidziano też dodatkowe atrakcje jak loteria i pyszności serwowane przez Sołectwo Bytkowice i KGW Bytkowice.

Życie zostało wywrócone do góry nogami

Będzie to trzecia edycja charytatywnego turnieju „gOle”. Tym razem fundusze będą zbierane dla mieszkanki Koronowa Marzeny Bielawskiej. Była ona jedną z wielu szczęśliwych nastolatek, mającą marzenia, snującą plany na przyszłość. Kiedy choroba zaczęła wkraczać do jej życia, odbierając sprawność, w jednej chwili została wyłączona z czynnego funkcjonowania. Jej życie zostało wywrócone do góry nogami. Po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu usłyszała przerażającą diagnozę – naczyniak rdzenia kręgowego, nieoperacyjny. Schorzenie spowodowało niedowład czterokończynowy, przez co obecnie Marzena Bielawska jest pod opieką hospicjum. Jest wdzięczna za każdą otrzymaną i nadal otrzymywaną cudowną, troskliwą i czułą opiekę. Lekarze zminimalizowali ból, kobieta korzysta z rehabilitacji. Mimo to jest całkowicie zdana na innych.

„Cały czas staram się dawać coś od siebie”

– W wolnym czasie spoglądam przez moje okno na świat, którym stał się komputer i internet – opowiada koronowianka. – Czytam, słucham muzyki, oglądam filmy, poznaję w sieci wielu ciekawych ludzi. Cały czas staram się dawać coś od siebie, tworzę grafikę komputerową dla znajomych, a czasem podnoszę na duchu osoby w podobnej sytuacji do mojej. Czynności, które mogę wykonać to obsługa pilota od TV oraz myszki komputerowej… I to tylko dzięki mojemu uporowi i zdeterminowaniu przy rehabilitacji – dodaje.

Specjalistyczny wózek elektryczny

Od wielu lat Marzena Bielawska skazana jest na całodobową opiekę rodziców, którzy z dnia na dzień są starsi i słabsi. Do tej pory przez 17 lat kobieta korzystała z elektrycznego wózka, którego nie jest w stanie już obsługiwać przez nieustannie pogarszający się stan zdrowia oraz problemy z przystosowaniem go do obecnego stanu niepełnosprawności. Marzeniem pani Marzeny jest specjalistyczny wózek elektryczny, który ułatwiłby, a zarazem odrobinę usamodzielniłby wyjście z czterech ścian.

Chęć do dalszego życia

– Życie w wirtualnym świecie przestaje mi wystarczać – przyznaje Marzena Bielawska. – Marzę, aby móc nawiązać kontakt z osobami twarzą w twarz. Chciałabym wyjść na upragniony spacer po lesie, zobaczyć jak zmienia się pobliska okolica, a także normalnie skorzystać z wizyt lekarskich. Niestety koszt zakupu wymarzonego wózka przekracza możliwości finansowe moje i moich rodziców. Bardzo Was proszę, pomóżcie i wesprzyjcie mnie finansowo. Sprawcie, abym odzyskała uśmiech, chęć do dalszego życia i wiarę w dobroć drugiego człowieka, a mój świat nie ograniczał się wyłącznie do łóżka, ale bym mogła przełamywać kolejne bariery – apeluje kobieta.

Zbiórka funduszy prowadzona się za pomocą portalu siepomaga.pl. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Początek turnieju „gOle dla Marzeny” w Koronowie przewidziano na godzinę 9:00, natomiast zakończenie o godzinie 18:00.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

22

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Ciekawym pomysłem też była wielka nagroda dla Pani Dyktator MGOK,…


19

Presto został zamordowany. Właściciele szukają świadków tego…

Ręce i nogi bym mu załatwił tak że do końca…


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Orkiestra dęta rozwalona to trzeba nagrodę przyznać...


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Priorytetem jest wyciśnięcie z przedsiębiorców kasy, Marszelski wyciska także z…


6

Dlaczego na S5 jest ograniczenie prędkości do…

Tak, tak trwają pracę wykończeniowe tylko szkoda że nikogo nie…


Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x