5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościGmina Gostycyn chce połączeń autobusowych z Mąkowarskiem. Zawarto porozumienie

Gmina Gostycyn chce połączeń autobusowych z Mąkowarskiem. Zawarto porozumienie

Na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego powierzenia Gminie Gostycyn zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej na obszarze Gminy Gostycyn i Gminy Koronowo

Na wstępie należy podkreślić, że jest to inicjatywa gminy Gostycyn. Według obowiązujących przepisów gminy mogą zawierać porozumienia międzygminne w sprawie powierzenia organizacji publicznego transportu zbiorowego.

– Gmina Gostycyn chcąc sprostać oczekiwaniom społeczności lokalnej planuje uruchomienie dodatkowej linii komunikacyjnej Gostycyn-Kamienica-Pruszcz-Motyl-Mąkowarsko w ramach dofinansowania Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – tłumaczyła na sesji Angelika Walat, zastępca kierownika wydziału nieruchomości i gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Koronowie. – W tym miejscu chciałabym nadmienić, że zawarcie z gminą Koronowo porozumienia międzygminnego nie będzie skutkować kosztami finansowymi dla gminy Koronowo. Taka nowa linia komunikacyjna wzbogaci ofertę transportu zbiorowego na terenie gminy Koronowo, przy tym gmina Gostycyn jako organizator będzie samodzielnie finansować realizację tego zadania – dodała urzędniczka.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie, wszyscy byli za, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x