17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościNowe kosze uliczne, ławki i wiaty przystankowe w gminie Koronowo. Gdzie zostały...

Nowe kosze uliczne, ławki i wiaty przystankowe w gminie Koronowo. Gdzie zostały zamontowane?

Urząd Miejski w Koronowie przekazał, że wczoraj (9 sierpnia) zakończyła się wymiana koszy ulicznych, ławek i wiat przystankowych

W tym roku dostawiono i wymieniono 30 koszy na Alejach Wolności w Koronowie. Dodatkowo 11 koszy trafiło na Pieczyska (ul. Okoniowa, Wypoczynkowa, Warszawskich). Na tereny wiejskie zakupiono 20 koszy. Trafiły one do sołectw: Sokole-Kuźnica, Osiek, Nowy Jasieniec, Stary Jasiniec, Gogolinek, Wtelno, Salno i Więzowno.

Jednocześnie wymieniono ławki na Alejach Wolności, a także przy ul. Przemysłowej, Pomianowskiego oraz przy MGOSiR.

Natomiast nowe wiaty przystankowe pojawiły się w Bytkowicach, Samociążku i Koronowie (ul. Droga do Różanny, Tucholska oraz Szosa Kotomierska).

– Chcielibyśmy, żeby proces stawiania nowych elementów małej architektury w miejscach publicznych zajmował mniej czasu – informuje Urząd Miejski w Koronowie. – Jednak przepisy prawa wymagają przygotowania stosownych dokumentów (w tym map) oraz zgłoszeń do właściwych instytucji, co trwa – dodają urzędnicy.

Mieszkańcy już teraz wskazują lokalizacje, gdzie jeszcze przydałyby się elementy małej architektury. Kosze według mieszkańców powinny pojawić się na ulicy Farnej. Natomiast jeżeli chodzi o wiaty przystankowe to padają takie lokalizacje jak Sokole-Kuźnica i ul. A. Hoffmanna w Koronowie.

Fot. Urząd Miejski w Koronowie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x