18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościCo z plażą w Samociążku? Gmina jest zainteresowana kupnem

Co z plażą w Samociążku? Gmina jest zainteresowana kupnem

Trwa sezon wakacyjny. Pomimo, że gmina Koronowo słynie z Zalewu Koronowskiego i Rynny Jezior Byszewskich to posiada tylko jedną strzeżoną plażę – w Pieczyskach

Dawniej popularnym miejscem była również główna plaża w Samociążku. Od dłuższego czasu popada jednak w coraz większą ruinę. Właścicielem terenu jest Enea. Gmina negocjowała warunki dzierżawy. Skończyły się one fiaskiem, ponieważ władze gminy Koronowo stwierdziły, że przedstawiona kwota przez firmę miesięcznej dzierżawy jest za wysoka. Konkretnie mówiono o 6 273 zł brutto. Umowa mogłaby zostać zawarta maksymalnie na 5 lat.

Tymczasem jak dowiadujemy się z niedawno opublikowanego filmu przez Gminę Koronowo, władze nie prowadzą już rozmów z Eneą o dzierżawę plaży w Samociążku, a o zakupie tego terenu. O szczegóły dopytywał podczas ostatniej sesji radny Piotr Mitera. –  Na zeszły rok złożyliśmy ofertę do Enea Nieruchomości o plażę w Samociążku, dokonaliśmy wyceny i złożyliśmy ofertę, czekamy na zebranie zarządu, które to albo potwierdzi albo da pozytyw albo negatyw – przekazał burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie