20.3 C
Świecie
sobota 13 sierpnia 2022
Strona głównaAktualnościO drodze Koronowo – Wierzchucin Królewski na sesji sejmiku województwa. Konkrety nie...

O drodze Koronowo – Wierzchucin Królewski na sesji sejmiku województwa. Konkrety nie padły

Niedawno odbyła się sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jeden z radnych pytał o remont drogi z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego

Radni wysłuchali informacji o stanie realizacji przedsięwzięć drogowych w naszym województwie i zaakceptowali pomoc finansową samorządu województwa dla samorządów lokalnych z przeznaczeniem na dofinansowania remontów dróg. Środki otrzymają powiat świecki, miasto i gmina Jabłonowo Pomorskie oraz gmina Unisław.

Głos w sprawie dróg wojewódzkich zabrał radny Marek Witkowski. Pytał on dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Przemysława Dąbrowskiego o kontynuację modernizacji drogi nr 243. W tym roku zaplanowana jest modernizacja drogi od ronda w Mroczy do Drzewianowa, czyli około 4 km. – Mam głosy mieszkańców z dalszej części biegu tej drogi również z Więzowna jak i burmistrza Koronowa o modernizację tej drogi nie tylko do Prosperowa, ale również do samego Koronowa – mówił radny Witkowski.

Przemysław Dąbrowski przekazał, że w tym roku planowany jest 4-kilometrowy remont drogi od Mroczy do Drzewianowa. Problemem jest jednak wycinka drzew i trwają w tej sprawie uzgodnienia z RDOŚ. Dyrektor Dąbrowski w żaden sposób nie odniósł się do pozostałego odcinka drogi tj. Wierzchucin Królewski – Koronowo.

fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

1

Prom na Zalewie Koronowskim. Co z funkcjonowaniem…

PROM JEST 0BIEKTEM WYJĄTKOWYM I WARTYM UTRZYMANIA JAK INNE CHARAKTERYSTYCZNE…


Na topie