18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaNa sygnaleBardzo dużo wyjazdów OSP w gminie Koronowo. Brakuje etatów dla kierowców

Bardzo dużo wyjazdów OSP w gminie Koronowo. Brakuje etatów dla kierowców

W tym momencie liczba wyjazdów do różnego rodzaju zdarzeń OSP Koronowo jest większa niż przez cały poprzedni rok. Problemem jest m.in. brak etatowego kierowcy

O problemie mówił podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Koronowie Mirosław Wiese – naczelnik OSP Koronowo oraz Komendant Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Koronowie. Jak stwierdził zaczyna się on martwić o stan bezpieczeństwa miasta i gminy Koronowo pod względem zabezpieczenia kierowców. Strażacy prosili o kierowcę, jednak nie otrzymali odpowiedzi. – Zaznaczę, że w OSP KSRG Gościeradz jest etatowy kierowca – mówił Mirosław Wiese. – Nieprawdą jest, że ktoś kontaktuje się ze mną o stanie bezpieczeństwa, jest to nieprawda. Nie jestem informowany. Nie mam pretensji do Państwa burmistrzów, ale doradca ds. ppoż. powinien mnie informować o stanie jaki jest. Na dzień dzisiejszy nie wiem nic. W Mąkowarsku już w tym roku jest 70 wyjazdów – w ubiegłym roku przez cały rok było 71. W OSP Wtelno jest ponad 50 wyjazdów, w ubiegłym roku przez cały rok tyle było. Umówmy się, że jest sto procent liczba zwiększona. Ja nie mam kierowcy w Koronowie. Chcę Państwu powiedzieć, że codziennie w tych dniach kiedy nie mamy kierowcy, wydzwaniamy do siebie kto dziś może zabezpieczyć ten wyjazd. Chce Państwu powiedzieć, że przez 46 lat jak jestem członkiem OSP w Koronowie nie widziałem takiego odpychania OSP Koronowo. Nie wiem co tej władzy OSP Koronowo zrobiło. Ja monitorowałem, próbowałem rozmawiać na rożne sposoby, bywałem u burmistrzów w moich godzinach pracy, zapraszałem niejednokrotnie burmistrzów we wtorki o godz. 17::00 mamy zbiórki – nikt się nie pojawia – dodał strażak.

O pełen etat kierowcy będą także starać się strażacy z Mąkowarska. Zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski poinformował, że w Koronowie jest jeden kierowca na pół etatu i jeden kierowca na umowę zlecenie. Potwierdził również, że w Gościeradzu jest kierowca na pełnym etacie.- My również przychylamy się do tego i chcemy, aby w jednostkach KSRG był pełen etat – mówił podczas sesji zastępca burmistrza. – Musimy sobie to wszystko przygotować, również środki na wynagrodzenia w tym tytule. My również mamy świadomość jak wzrasta ilość wyjazdów i wiemy jak ciężką pracę wykonujecie – dodał.

Głos w sprawie zabrał także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Koronowie Bogusław Guziński. Skierował on prośbę do burmistrza Patryka Mikołajewskiego, aby objął osobiście nadzorem kontakty z Zarządem Gminnym OSP. – My już kilka miesięcy temu byliśmy m.in. jako komisja finansów również w jednostce OSP Koronowo i tam już wtedy padały różne uwagi, dotyczące tego pośrednictwa. Pan burmistrz może po prostu nie wiedzieć o wielu problemach, a ktoś gdzieś tam po drodze podejmuje decyzje finansowe co akurat nasz zarząd gminny szczególnie boli. Ja rozumiem, że w tej chwili te koszty zdecydowanie wrastają jak wszędzie – dodał Bogusław Guziński.

fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie