1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaNa sygnaleKradli paliwo na terenie gminy Koronowo. Usłyszeli 23 zarzuty

Kradli paliwo na terenie gminy Koronowo. Usłyszeli 23 zarzuty

23 zarzuty kradzieży paliwa usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez koronowskich policjantów.  Pokrzywdzony dopiero od policjantów dowiedział się, że wielokrotnie został okradziony na łączną kwotę niemal 14 tys.

– Wszystko zaczęło się w miniony wtorek (20.09.2022) około 03:30 na terenie jednej z miejscowości w gminie Koronowo – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Wówczas uwagę policjantów zwróciło osobowe audi a4, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył, a do tego nie miał przy pojeździe wymaganego oświetlenia. Patrol zatrzymał auto do kontroli drogowej. Policjanci od razu zwrócili uwagę na woń paliwa dochodzącą z audi. Okazało się, że mężczyźni w wieku 46 i 33 lat przewożą w bagażniku 7 baniaków 50-litrowych oleju napędowego, sami również są nim oblani, a pasażer ma w plecaku jeszcze 5-litrowy baniak paliwa. Mężczyźni zapytani o pochodzenie cieczy nie byli w stanie jednoznacznie wyjaśnić. Każdy z nich przedstawił inną historię, a do tego kilkukrotnie ją zmieniał. Najpierw, starszy z nich oświadczył, że kupił od znajomego w atrakcyjnej cenie, później, że dostał za pomoc przy pracach, a jeszcze później, że kupił od kolegi, który handluje paliwem. W relacje te policjanci od początku nie wierzyli i byli przekonani, że olej napędowy pochodzi z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani – dodaje funkcjonariuszka.

Okazało się, że paliwo pochodzi z terenu jednej z firm w gminie Koronowo. Na tym jednak nie koniec, gdyż jak udowodnili im policjanci, to nie pierwsza, a 23 kradzież w ich wykonaniu. Podczas czynności wyszło na jaw, że poszkodowany nic nie wie o kradzieżach paliwa. Wówczas policjanci przyjęli od niego zawiadomienie dotyczące wszystkich kradzieży na łączną kwotę niemal 14 tys. zł.

Jak informują mundurowi wczoraj (21.09.2022) zarówno 46-latek z Koronowa jak i jego 33-letni kompan mieszkający w gminie Więcbork usłyszeli 23 zarzuty kradzieży. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie