15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaHistoria i wspomnieniaAleksandra Jagielska nie żyje. Była wieloletnią nauczycielką języka polskiego

Aleksandra Jagielska nie żyje. Była wieloletnią nauczycielką języka polskiego

W wieku 60 lat zmarła Aleksandra Jagielska. Wieloletnia nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie

We wrześniu 1990 roku z Zespołu Szkół wyodrębniono oddzielną jednostkę oświatową, która funkcjonuje do dzisiaj pod nazwą Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie. To właśnie Aleksandra Jagielska została pierwszym dyrektorem nowej szkoły. Jej głównym zadaniem stało się stworzenie podstaw organizacyjnych placówki obejmującej wówczas Zasadniczą Szkołę Zawodową oraz Technikum Mechaniczne. W skład nowo utworzonej placówki wszedł również działający już od lat 80-tych internat znajdujący się przy ul. Kotomierskiej. Funkcję dyrektora pełniła do 1992 roku.

Aleksandra Jagielska była wieloletnią nauczycielką języka polskiego. Za zasługi dla oświaty została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową.

– Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Aleksandry Jagielskiej – poinformowała dyrekcja i społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie. – Straciliśmy naszą Koleżankę, wspaniałą nauczycielkę języka polskiego. W naszej pamięci na zawsze pozostanie jako uśmiechnięta, niezwykle serdeczna i życzliwa osoba. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w czwartek (4 sierpnia) o godz. 12:00 w koronowskiej bazylice.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie