18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaWeekend w gminie Koronowo. Co jest organizowane?

Weekend w gminie Koronowo. Co jest organizowane?

Spotkania historyczne, wydarzenia sportowe i działania ekologiczne. Sprawdzamy na co będzie można się wybrać w ten weekend na terenie gminy Koronowo

Już w najbliższy czwartek (21 kwietnia) w Centrum Kultury Synagoga odbędzie się kolejna odsłona „Czwartkowych Wieczorów Historycznych”. Wieczór poświęcony będzie życiu społecznemu i rozwojowi gospodarczemu Koronowa w pierwszej połowie XX wieku. W programie przewidziano między innymi prelekcję pana Grzegorza Myka, zaprezentowanie historii Nadleśnictwa Różanna, wspomnienia żyjących potomków koronowskich przedsiębiorców, unikatowe eksponaty i muzyczną niespodziankę. Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koronowie, MGOK w Koronowie i Nadleśnictwem Różannna. Początek o godz. 17:00.

„Odpad dasz – drzewko masz”

Dzień później w piątek (22 kwietnia) na Placu Zwycięstwa w Koronowie odbędzie się akcja pod nazwą „Odpad dasz – drzewko masz”. Organizatorem jest Urząd Miejski w Koronowie przy współudziale Nadleśnictwa Różanna. Tego dnia wystarczy przynieść elektroodpad, za który można otrzymać sadzonkę drzewka. Przyjmowane będą drobne elektroodpady typu: telefony komórkowe, ładowarki, piloty, myszki komputerowe, drukarki, drobny sprzęt kuchenny (miksery, blendery itp.), baterie, płyty CD, żarówki (minimum 5 szt) itp. Organizatorzy zapraszają na Plac Zwycięstwa w Koronowie w godz. 9:00-13:00.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Natomiast w sobotę (23 kwietnia) odbędzie się I Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla dorosłych. Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z LKT „WYCZÓŁ” Gościeradz i Stowarzyszeniem „Rowerowe Koronowo” zapraszają do wzięcia udziału w zmaganiach oraz do wspólnego kibicowania. Impreza ma na celu podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w szczególności rowerzystów. W trakcie turnieju uczestnicy będą mieli do wykonania cztery zadania. Wydarzenie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie. Początek o godz. 9:00.

Jubileuszowa edycja Biegu Mikrutów

Dużą imprezą sportową będzie jubileuszowa X edycja Biegu Mikrutów. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Koronowo i MGOSiR przy współpracy z OSP z terenu gminy Koronowo, Komisariatem Policji w Koronowie oraz Stowarzyszeniem „Łatwo Pomagać”. Impreza odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia. Zawody zostały podzielone na różne kategorie i dystanse. Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Biegi dziecięce i młodzieżowe zaczną się od godz. 9:30, natomiast bieg główny o godz. 14:00. Start i meta zlokalizowana będzie na ul. Wąskotorowej w Koronowie. W związku z powyższym organizatorzy poinformowali, że 24 kwietnia w godz. 9:30-16:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicach: Dworcowa, Pomianowskiego, Szosa Kotomierska, Aleje Wolności, Przemysłowa, Letniskowa, Witosa, Wąskotorowa, Norwida, Mickiewicza, Zawadzkiego.

Piłkarskie emocje

To jednak nie koniec sportowych emocji. W niedzielę 24 kwietnia na Stadionie Miejskim w Koronowie miejscowa Victoria zmierzy się z Pomorzaninem Serock. Mecz zostanie rozegrany w ramach 21. kolejki klasy okręgowej. Będzie możliwość zakupienia kiełbasy z grilla oraz ciast. Początek o godz. 16:00. Dzień prędzej 23 kwietnia (sobota) w Wierzchucinie Królewskim dojdzie do derbowego spotkania pomiędzy Łokietkiem a Olimpią Wtelno w meczu o mistrzostwo B-klasy. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00. Natomiast Sokół Nowy Dwór zagra o tej samej godzinie w meczu u siebie z liderem rozgrywek Tarpanem Mrocza.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie