16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaAktualnościW Mąkowarsku i Dobrczu o bezpieczeństwie podczas wakacji. Szkoły odwiedzili policjanci

W Mąkowarsku i Dobrczu o bezpieczeństwie podczas wakacji. Szkoły odwiedzili policjanci

W minionym tygodniu mł.asp. Sandra Mindak mając na uwadze zbliżające się wakacje omówiła niebezpieczeństwa związane z wodą, lasem, drogą oraz domem w dwóch szkołach podstawowych na terenie dwóch gmin Dobrcz i Koronowa

Milusińskimi uczestnikami pogadanek były dzieci z klas 0-3 wymienionych szkół. Policjanci mł.asp. Sandra Mindak z pomocą sierż. sztab. Romana Nierebińskiego w szkole w Dobrczu (13.06.2022) szczególną rolę zwracali na bezpieczeństwo i odpowiedzialność jaka wiąże się z zabawami wakacyjnymi. Dzięki autochodzikowi podkreślił, jak ważną rolę pełnią zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

W Szkole Podstawowej w Mąkowarsku (14.06.2022) dzieci miały przedstawione najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji w różnych okolicznościach przyrody, jak również została przypomniana „postawa żółwia” która chroni osobę przed atakiem agresywnego zwierzęcia.

Na koniec policjanci życzyli udanego i bezpiecznego wypoczynku wszystkim zgromadzonym uczniom.

źródło: KP Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie