13.2 C
Świecie
czwartek 30 maja 2024
Strona głównaInwestycjeDuże zmiany na budowanej trasie S5 pod Bydgoszczą. Chodzi o Aleję Dębową...

Duże zmiany na budowanej trasie S5 pod Bydgoszczą. Chodzi o Aleję Dębową w Borównie

Od wczoraj (14 czerwca) Aleja Dębowa w Borównie została drogą do obsługi ruchu lokalnego. GDDKiA udostępniła kierowcom cztery kilometry budowanej drogi ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Bydgoszcz Północ i Trzeciewiec. Zmiana ta niesie szereg usprawnień w ruchu na wylocie z Bydgoszczy w kierunku Świecia i Gdańska

– Zakres wprowadzonych zmian dotyczy połączenia na zasadach tymczasowej organizacji ruchu budowanego węzła Trzeciewiec z węzłem Bydgoszcz Północ, w obrębie którego wprowadzono stałą organizację ruchu – informuje Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. – Najważniejszą zmianą dla kierowców jest poprowadzenie ruchu tranzytowego poza sąsiednią Aleją Dębową w Borównie, która stanowi część „starej” drogi krajowej nr 5. Nowy czterokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 biegnie na wschód od Alei i jest to jedyny fragment budowanej drogi ekspresowej S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ, który poprowadzono nowym śladem. Kierowcy jadący obwodnicą Bydgoszczy od strony Poznania, mogą na dłuższym niż dotychczas odcinku, poruszać się dwujezdniową trasą główną – dodaje przedstawiciel drogowców.

Zmiana też oznacza, że węzeł Bydgoszcz Północ jest w pełni przejezdny we wszystkich dostępnych kierunkach. Na udostępnionym odcinku obowiązuje jeszcze ograniczenie prędkości do 80 km/h. W związku ze zmianą drogowcy proszą, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem.

Na koniec maja br. zaawansowanie rzeczowe kontraktu na projekt i budowę S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ wynosiło 77 proc., a planowe otwarcie to sierpień 2022 r. Droga połączy obwodnicę Świecia z węzłem Bydgoszcz Północ, który stanowi północny kraniec obwodnicy Bydgoszczy.

Fot. GDDKiA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie