18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaBiznes, pieniądze i pracaW Koronowie powstał Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej. Tu zregenerujesz swój organizm

W Koronowie powstał Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej. Tu zregenerujesz swój organizm

Tlenoterapia hiperbaryczna jest zalecana w każdym wieku. Korzyści płynących dla naszego zdrowia jest bardzo dużo. Przeczytajcie jakie konkretnie

Gabinet został otwarty pod koniec ubiegłego roku. Mieści się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Wąskotorowej w Koronowie (wejście główne). Już teraz cieszy się dużą popularnością. Jak zaznacza właścicielka gabinetu Małgorzata Lasota w każdym wieku potrzebujemy wsparcia, aby nasze zdrowie pomagało nam osiągać cele i marzenia. Z pomocą przychodzi właśnie tlenoterapia hiperbaryczna, która jest w pełni naturalna i bezpieczna. Polega ona na podawaniu skondensowanego tlenu w komorze o podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym.

Dlaczego tlen hiperbaryczny jest tak potrzebny w naszym życiu? Ponieważ mózg stanowi zaledwie około 2 proc. masy naszego ciała, a zużywa około 20-25 proc. tlenu. To pokazuje jak ważne dla pracy mózgu jest prawidłowe dotlenienie organizmu. To jednak nie wszystko. Człowiek może żyć średnio do 3 tygodni bez jedzenia, do 3 dni bez wody i tylko do 3 minut bez tlenu. Gdy jego poziom w organizmie spada, cały organizm zaczyna niesprawnie funkcjonować i pojawiają się różne zaburzenia.

– Tlenoterapia hiperbaryczna jest zalecana w każdym wieku – mówi właścicielka gabinetu Małgorzata Lasota. – Istnieje nawet wiele bezwzględnych wskazań przy jakich należy ją stosować regularnie. Przebywanie w podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym w komorze hiperbarycznej przy obecności odpowiedniej ilości tlenu zwiększa dotlenienie organizmu i skutecznie wspiera procesy zdrowotne. Tlenoterapia tlenowa poprawia ukrwienie słabo ukrwionych tkanek, poprawia krążenie krwi i wspomaga tworzenie nowych naczyń krwionośnych – dodaje.

Jakie jeszcze są korzyści? Tlenoterapia zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, czyli substancji rakotwórczych. Redukuje obrzęki mózgu, stymuluje pracę całego układu nerwowego, pobudza do życia oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie uśpionych komórek. Oprócz tego wspomaga pracę zdrowego serca, ale także poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. To jednak nie wszystko. Tlenoterapia ma swoje zastosowanie w chirurgii, stomatologii, pomaga sportowcom w szybszej regeneracji, spowalnia proces starzenia, przeciwdziała powstawaniu cukrzycy, szybciej goją się uszkodzone tkanki i rany oparzeniowe.

– W przypadku hiperbarii tlenowej specjaliści określają ilość 5 zabiegów jako minimalną by doświadczyć pierwszych efektów leczniczych terapii – wyjaśnia Małgorzata Lasota. – Efekt terapii jest ściśle związany z rodzajem schorzenia i aktualnym stanem ogólnym organizmu. Po wejściu do komory pacjent zakłada maskę lub „wąsy” do nosa, przez które podawany jest tlen. Pacjent przebywa w komorze hiperbarycznej w pozycji leżącej lub siedzącej. Przez cały czas trwania zabiegu pacjent jest w stałym kontakcie z pracownikiem obsługującym komorę tlenową, mogą się porozumiewać – dodaje.

Biorąc pod uwagę charakter terapii tlenowej w warunkach podwyższonego ciśnienia, występują pewne przeciwwskazania do jej prowadzenia. Każdy przed terapią w komorze hiperbarycznej zapoznaje się z przeciwwskazaniami oraz wypełnia stosowne oświadczenie dla pewności stanu swojego zdrowia. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronie internetowej gabinetu.

Koszt sesji (80 minut w komorze pod tlenem, 60 minut w max. ciśnieniu) wynosi 120 zł. W celu uzyskania najwyższych korzyści z tlenoterapii hiperbarycznej HBOT, gabinet oferuje poza pojedynczymi sesjami pakiety na warunkach promocyjnych. Umówić się na wizytę można pod numerem telefonu 727-939-496.

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 Komentarzy
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ola
Gość
Ola
12 stycznia 2022 18:51

Byłam i gorąco polecam !:) Pani Gosia pełen profesjonalizm 🙂

Dorota G
Gość
Dorota G
15 stycznia 2022 11:06

Super Gosiu 🙂

Natalia Olska
Gość
Natalia Olska
25 stycznia 2022 20:03

Witam A czy w ciąży też można przyjść

Artur
Gość
Artur
29 stycznia 2022 19:44

Nie byłem jeszcze ale wybieram się już od ponad miesiąca i po niedzieli w końcu zawitam. Uważam ze warto. Brakowało w Koronowie takiego miejsca z odnową biologiczną :).

Małgorzata Lasota
Gość
Małgorzata Lasota
14 października 2022 10:47
Odpowiedz  Artur

Zapraszam serdecznie 🙃🙃🙃

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

5
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x