13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaBiznes, pieniądze i pracaBudżet obywatelski w gminie Koronowo na rok 2023. Poznaliśmy wyniki głosowania

Budżet obywatelski w gminie Koronowo na rok 2023. Poznaliśmy wyniki głosowania

Zakończyło się glosowanie nad budżetem obywatelskim w gminie Koronowo na rok 2023

Przypomnijmy, że budżet obywatelski zadebiutował w gminie Koronowo w ubiegłym roku. Do projektu zakwalifikowane zostały wtedy cztery zadania. Jakie konkretnie? Książkomat, budowa systemu nawadniania boiska stadionu miejskiego w Koronowie, projekt i realizacja oświetlenia wzdłuż ścieżki rowerowej na os. Pieczyska-Tuszyny, poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. W głosowaniu mieszkańcy wybrali doświetlenie przejść dla pieszych i nawodnienie stadionu miejskiego w Koronowie.

W tym roku również zakwalifikowane zostały cztery zadania. Głosować można było do 19 września. Dzisiaj poznaliśmy wyniki. Szczegóły poniżej.

  • Zakup i montaż 3 sztuk stacji do ładowania rowerów elektrycznych, a także zakup i montaż 3 sztuk stacji do samodzielnej naprawy rowerów – 27 głosy
  • Remont remizy OSP w Koronowie433 głosy
  • Młodzieżowy Chillout – 151 głosów
  • Poprawa bezpieczeństwa użytkowników ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Przemysłowej do ulicy Warszawskich – 240 głosów

Podobnie jak w ubiegłym roku środki przeznaczone na budżet to 250 tys. zł.

Jak informuje Urząd Miejski w Koronowie projekt, który będzie realizowany w roku 2023 w ramach budżetu obywatelskiego to: Projekt nr 3 – Remont Remizy OSP w Koronowie.

fot. eXbee

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie