18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościSzczury na koronowskim osiedlu. Radny prosi burmistrza o interwencję

Szczury na koronowskim osiedlu. Radny prosi burmistrza o interwencję

Radny Rady Miejskiej w Koronowie Mariusz Weleziński zwrócił uwagę na problem wzrostu liczebności szczurów na osiedlu 600-lecia w Koronowie. Skierował się on do burmistrza Koronowa o podjęcie działań w tym zakresie

Jak informuje radny problem rozprzestrzeniania się szczurów wiąże się z kanałami ciepłowniczymi. Zgłaszali to m.in. mieszkańcy ul. Norwida, ale też innych osiedli, gdzie znajdują się nitki ciepłociągu KPEC. – Gryzonie te podkopują, wgryzają się do domów powodując szkody m.in. zapadania się podjazdów i chodników, a w jednym przypadku zrobiły sobie gniazdo pod posadzką w piwnicy – pisze w interpelacji skierowanej do burmistrza radny Mariusz Weleziński. – Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to do KPEC i ciągle otrzymywali informacje, że są systematycznie rozprowadzane trutki na szczury. Widząc te wykopane jamy śmiem stwierdzić, że oprócz zagrożenia epidemiologicznego (bakterie, wirusy, grzyby) wiąże się to z problemem również mechanicznego uszczerbku na zdrowiu mieszkańców – dodaje radny.

Mariusz Weleziński podkreśla, że z tym problemem mieszkańcy borykają się od dłuższego czasu. Próbowali oni pozbyć się gryzoni we własnym zakresie, ale bezskutecznie. Dlatego radny prosi burmistrza o interwencję w tym temacie, tym bardziej, że Gmina Koronowo jest jednym z akcjonariuszy spółki KPEC, a działania podejmowane przez spółkę nie przynoszą efektów.

Fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie