26.6 C
Świecie
wtorek 18 czerwca 2024
Strona głównaInwestycjeGmina chciała wyremontować świetlicę w Tryszczynie. Starostwo nie wyraziło zgody w takiej...

Gmina chciała wyremontować świetlicę w Tryszczynie. Starostwo nie wyraziło zgody w takiej formie

Świetlica wiejska w Tryszczynie od dłuższego czasu pozostaje zamknięta. Niestety niedawno okazało się, że sprawa przeciągnie się w czasie

Problem wielokrotnie zgłaszany był przez mieszkańców oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Koronowie Katarzynę Szultę-Romaniuk, która jest również sołtysem Tryszczyna. Pomimo wakacji z obiektu nie można korzystać. W miejscowości tej jest także prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich. Nie mają oni własnego lokum.

Co jest powodem zamknięcia świetlicy? Budynek nie przeszedł przeglądu technicznego budowlanego. W obiekcie jest zapadnięta podłoga i uszkodzone ściany. Trzeba było zrobić kosztorys. Gmina szykowała się do ogłoszenia przetargu na praca naprawcze. – Wysłaliśmy wniosek do starostwa w sprawie remontu – mówił niedawno burmistrz Patryk Mikołajewski. – Niestety starostwo na remont się nie zgodziło. Uznało, że potrzebny jest projekt budowlany z pozwoleniem na budowę. O taki projekt wniosek złożył pan wiceprzewodniczący Gordon i zostało to wprowadzone do budżetu. Także uczynimy teraz projekt budowlany, sprawa się oczywiście przeciągnie. Nie możemy wykonać tego w formie remontu. Będziemy robić projekt. 50 tys. zł jest zabezpieczone na ten projekt w budżecie – dodał włodarz.

Dlaczego starostwo nie wyraziło zgody na remont w takiej formie? Pytaliśmy o to w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. Dyrektor wydziału Paweł Kosiło nie zechciał udzielić nam takiej informacji. Powód? Nie jesteśmy stroną w przedmiotowym postępowaniu.

fot. Google

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie