7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościSkargi na bezczynność burmistrza Koronowa. Co na to radni?

Skargi na bezczynność burmistrza Koronowa. Co na to radni?

Na środowej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radni rozpatrywali projekty uchwał w sprawie rozpatrzenia skarg na bezczynność burmistrza Koronowa

Obydwie skargi dotyczyły tego samego tematu, a mianowicie budowy linii kolejowej relacji Bydgoszcz-Koronowo-Więcbork-Sępólno Krajeńskie-Chojnice. – Składam skargę na bezczynność burmistrza Koronowa w sprawie blokowania budowy nowej linii kolejowej relacji Bydgoszcz-Koronowo-Więcbork-Sępólno Krajeńskie-Chojnice w ramach programu kolej plus poprzez brak skierowania do samorządów przyległych do ww. linii kolejowej projektu umowy partnerskiej z wyliczonymi kwotami jakie każdy samorząd miałby przeznaczyć współfinansowanie studium przedprojektowego dla tej linii kolejowej – pisze jeden ze skarżących. – Wynika to wprost z załączonych stanowisk w tej sprawie powiatu chojnickiego, Urzędu Miejskiego w Chojnicach, gminy Sośno i tworzących go gmin powiatu sępoleńskiego, które chcą współfinansować ten projekt , ale burmistrz Koronowa im to uniemożliwia chcąc w ten sposób zablokować tą inwestycję – dodaje.

Dodatkowo skarżący twierdzi, że gmina Koronowo nie zabezpieczyła uchwałą Rady Miejskiej swojego udziału w tym projekcie.

Koronowscy radni uznali skargi za bezzasadne. Od głosu wstrzymali się radni Stanisław Gliszczyński oraz Piotr Mitera.

Fot. archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x