13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościRadny S. Gliszczyński zapytał o oświetlenie nowego toru rowerowego. Co na to...

Radny S. Gliszczyński zapytał o oświetlenie nowego toru rowerowego. Co na to władze?

Pod koniec lipca br. przy koronowskiej hali sportowo-widowiskowej został otwarty tor rowerowy typu pumptrack. Wykonawcą inwestycji była firma VeloProjekt

Już od samego początku część mieszkańców miała zastrzeżenia co do jakości wykonanych prac. Chodziło m.in. o wyschniętą trawę. Jak tłumaczył burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski trawa nie była w specyfikacji zadania, a wykonawca wyłożył ją w gratisie. – Jeśli zaś chodzi o fragment podkopanego toru, to ktoś w nocy wziął łopatę i podkopał asfalt – mówił na sierpniowej sesji włodarz.

Dodatkowo w tym miejscu nie zainstalowano żadnego oświetlenia. Czy planowany jest montaż oświetlenia na torze rowerowym pytał ostatnio radny Stanisław Gliszczyński. Poniżej prezentujemy pełną treść odpowiedzi.

W odpowiedzi na pytanie „Czy władze miasta dostrzegają potrzebę instalacji oświetlenia na wybudowanym w tym roku w Koronowie pumptrack’u po kilku miesiącach jego użytkowania, czy takiej potrzeby nie dostrzegają?” zadane podczas XLV sesji Rady Miejskiej w Koronowie w dniu 27.10.2021 r. przez Pana Radnego Stanisława Gliszczyńskiego odpowiadam jak poniżej. Podczas sesji w dniu 25 sierpnia 2021 r. Rada Miejska w Koronowie przyjęła uchwałą nr XLIV/379/21 „Regulamin korzystania z toru rowerowego typu PUMPTRACK”. Ponadto na kolejnej sesji uchwałą nr XLVI /397/21 w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z toru rowerowego typu PUMPTRACK”. Z regulaminu wprowadzonego w życie za pomocą uchwały wynika, że „pkt. I.3 Korzystanie z obiektu odbywa się w godzinach dobrej widoczności tj. od świtu do zmroku z uwzględnieniem ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00 do 6:00.” Powyższe wskazanie „od świtu do zmroku” możliwości korzystania z toru rowerowego daje odpowiedź na zadane pytanie.

Pod odpowiedzią podpisał się burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Jej treść i styl oceńcie sami – skomentował sprawę na portalu społecznościowym radny Stanisław Gliszczyński.

Do sprawy odniósł się także inny radny Piotr Mitera. Jego zdaniem odpowiedź na piśmie różni się od tego co burmistrz mówił na sesji. – Wtedy była mowa o grupce młodzieży, która złożyła wniosek o zagospodarowanie dalszej części placu przy MGOSiR w Koronowie (budowa toru dla rolkarzy, wiaty ze stojakami i oczywiście oświetlenia) – komentuje radny Mitera. – Burmistrz wyraził aprobatę co do tego pomysłu zaznaczając, że da projekt pod obrady Radnych. Z odpowiedzi pisemnej wynika, że to Radni zdecydowali, że z toru można korzystać od świtu do zmierzchu. Która odpowiedź jest prawidłowa? Radni nie mogli uchwalić regulaminu w innej formie, gdyż nie ma obecnie lamp przy tym obiekcie, ale to nie powód, żeby ucinać sprawę zapisem w regulaminie. Warto podkreślić, że taki dokument ustala się dla stanu obecnego a nie przyszłego – dodaje Piotr Mitera.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x