1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjePunkt Informacji Turystycznej w Koronowie pnie się do góry. Zaplanowano też coś...

Punkt Informacji Turystycznej w Koronowie pnie się do góry. Zaplanowano też coś specjalnego

Trwa przebudowa Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie. Obiekt powinien być gotowy w maju 2022 r.

Budynek od dawna prosił się o remont. To tutaj przychodzili turyści oraz przejezdni, którzy szukali m.in. informacji o zabytkach, ciekawych miejscach, punktach gastronomicznych, miejscach noclegowych i imprezach kulturalnych. W środku była też izba muzealna z ciekawymi zbiorami. Turyści mogli kupić mapę, magnes, przewodnik. Niestety obiekt nie był wizytówką miasta. Zaciekający dach, odpadające tynki, skrzypiąca podłoga… to tylko niektóre problemy z jakim zmagał się PIT. Dlatego też władze postanowiły gruntownie zmodernizować budynek.

Na początku nie obyło się bez problemów z przetargiem. Ostatecznie postępowanie wygrała firma Instalco z Koronowa, która zgodziła się przeprowadzić inwestycję za 1 mln 165 tys. zł. Pełna nazwa zadania to: Przebudowa i nadbudowa budynku Informacji Turystycznej wraz ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń mieszkalnych lokalu nr 3 na pomieszczenia użyteczności publicznej.

Efekty prowadzonych prac widoczne są gołym okiem. Według dokumentacji inwestycja powinna zakończyć się w maju 2022 roku. To jednak nie wszystko. Niedawno podpisano umowę z wykonawcą na projekt zagospodarowania dziedzińca przy budynku Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie.

Fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x