1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościPrymusi Pomorza i Kujaw. Wśród stypendystów są też uczniowie z gminy Koronowo

Prymusi Pomorza i Kujaw. Wśród stypendystów są też uczniowie z gminy Koronowo

17 lutego w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się z najlepszymi stypendystami programu edukacyjnego Prymus Pomorza i Kujaw

Ponad pół tysiąca zdolnych uczniów kujawsko-pomorskich szkół otrzymało w tym roku stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych Prymus Pomorza i Kujaw. -To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi – mówił marszałek Piotr Całbecki. – Gratuluję Wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu – dodał.

– Marszałkowskie wsparcie adresowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie trafi do 548 młodych ludzi. 202 to uczniowie szkół podstawowych, 346 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły, w której uczeń pobiera naukę). Do najlepszych trafi łącznie blisko 1,5 mln złotych. Pieniądze będą wypłacane w dwóch transzach.

Wśród stypendystów znaleźli się również przedstawiciele gminy Koronowo. Są to Maksymilian Meyze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Koronowie, Kamil Krysiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie oraz Barbara Ciemiecka z Zespołu Szkół im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x